Женското Локо с класика над ЛП Суперспорт

Женският отбор на Локомотив (Пловдив) записа нова победа в Държавното първенство. Възпитаничките на Ангел Славов се наложиха с 3:0 над ЛП Суперспорт (София) на помощния терен на “Лаута”.

В 11-та минута пловдивчанки поведоха. Николета Бойчев получи пред наказателното поле, напредна и реализира за 1:0. В 25-та минута Локомотив удвои преднината си. Мария Стойчева с далечен изстрел от 20 метра направи 2:0.

В средата на втората част Михаела Арабаджиева оформи крайното 3:0. Домакинките можеха да вкарат още попадения – Кристияна Димитрова изпусна от чиста позиция, а Вероника Гоцева не успя да се разпише от дузпа 15 минути преди края.

21 ноември 2020 г., събота, 13:00 ч / XI кръг: Барокко (София) - Енко (Пловдив) 6:0, Пирин лейдис (Благоевград) - Риал (Ковачевци) 8:1, Янтра 2013 (Габрово) - Етър ВТ (Велико Търново) 0:11, Локомотив 1926 (Пловдив) - ЛП Супер спорт (София) 3:0,

22 ноември 2020 г., неделя, 13:00 ч / XI кръг: Севлиево лейдис (Севлиево) - Левски (Чепинци), НСА (София) - Локомотив (Стара Загора); 22 ноември 2020 г., неделя, 13:30 ч / XI кръг: ЖФК Варна (Варна) - Пълдин (Пловдив)