Изненада: Загорец удари Хебър, Локо гостува в Нова Загора за Купата

Локомотив ще започне защита на спечечелената Купа на България с гостуване в Нова Загора. Това стана факт, след като третодивизионният Загорец изхвърли Хебър с инфарктна победа 2:1 в последните секунди на добавеното време.

Преди това пазарджиклии поведоха с попадение на Тодор Чаворски в 9-ата минута. Видев изравни в 42-ата минута. Двата отбора вече се подготвяха за продължения, но в третата минута на добавеното време Ивелин Илиев с глава хвърли в екстаз местните викачи, сред които се отличаваше колоритна ромска агитка.
Така Загорец доби право да посрещне Локо през октомври. За последно двата отбора са се срещали за първенство на Б група през 1983 година. Черно-белите с капитан Христо Бонев смазаха домакините с 5:0 след хеттрик на Едуард Ераносян и по един гол на Христо Сотиров и Георги Фиданов.