64

Изненада! Лидерът в Първа лига отпадна за Купата

Етър елиминира  Ботев Пловдив след 1:0 в  продълженията в мач  от 1/16-финалите за Купата на България на стадион "Ивайло". Домакините играха с човек по-малко след 105-ата минута. Мариян Иванов получи втори жълт картон.

Домакините започ аха по-активно срещу експерименталния състав на Ботев.

Претенции от домакините за дузпа в 43-ата минута! Кольо Станев напредна отдясно и бе съборен на границата на наказателното поле от Филип Филипов. Съдията Димитър Буров подмина и прецени, че нарушение няма.

Па Конате вкара за Ботев, но попадението бе отменено грешно заради засада.

Вратарят на Ботев Господинов игра с ръка извън пеналта, но реферът не му показа.червен картон в 78-ата минута.

Кольо Станев проби отдясно, мина през Янсон и подаде на Даниел Младенов, който вкара топката за 1:0 в 92-ата минута.

Етър - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Даниел Младенов 92

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов, 21. Атанас Кръстев, 11. Даниел Младенов, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 29. Николай Дичев, 16. Мартин Петков, 28. Николай Янков, 10. Николас  Фемия, 8. Христо Марков

Резерви: 1. Христо Иванов, 24. Борислав Марков, 84. Здравко Запрянов, 6. Кристиян Кънчев, 23. Христо Христов, 4. Юлиян Райков, 20. Яни Пехливанов

БОТЕВ:  13. Хидайет Ханкич, 7. Хосе Маркос Коста Мартинс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 22. Реда Рабеѝ, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 31. Димитър Пройчев, 35. Джеймс Армел Етоо Ейенга
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Момоду Конате, 4. Виктор  Генев, 30. Иван Василев, 32. Благовест Данчев, 34. Пламен Цончев, 71. Петър Вуцов