61

Интер взе минимална преднина срещу Атлетико, ПСВ и Борусия завъртяха 1:1

Интер взе минимална преднина от 1:0 срещу Атлетико в първия осминафинален мач от Шампионската лига. Единственият гол в двубоя вкара Марко Арнаутович в 79-ата минута. Така двата отбора оставиха изхода от сблъсъка да се реши на реванша в Мадрид.

Самуел Лино имаше не лоша възможност в 81-ата минута, когато стреля от около 18 метра, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

Седем минути по-късно Анхел Кореа центрира в наказателното поле на Интер, където Алваро Мората бе изпуснат, но нападателят не успя да засече топката с глава от много добра позиция и в крайна сметка тя излезе в аут.

Ян Зомер допусна грешка в 90-ата минута, която обаче футболистите на Атлетико Мадрид не успяха да накажат.

Реваншът на "Сивитас Метрополитано" в Мадрид е на 13 март.

ПСВ се добра до 1:1 в домакинската си среща с Борусия (Дортмунд). Дониел Мален откри за гостите в 24-ата минута за гостите. Люк Де Йонг изравни от дузпа в 56-ата минута.