Интер сдаде трона, след срамни загуби от Шалке

Носителят на трофея в Шампионската лига - Интер, окончателно сдаде трона си. Италианският тим имаше непосилната задача да заличи пасив от 3 гола в гостуването си на Шалке 04 от четвъртфинала реванш в турнира, след като бе надигран в първата среща в Милано с категоричното 2:5. Чудото обаче не се случи и мачът на "Фелтинс Арена" завърши с нова загуба с 1:2. Гостите отново не успяха да се справят с блестящата игра на ветерана Раул Гонзалес, който отбеляза първото попадение в мача в 45-ата минута, а след това даде уникален пас за втория гол на Бенедикт Хьоведес в 82-ата минута. За Интер пък се разписа Тиаго Мота в 49-ата минута.

Интер стартира мача с надеждата да отбележи бърз гол, но въпреки усилията на Интер да открие резултата и да се върне в битката за класиране в следващата фаза, в самия край на полувремето домакините прекършиха устрема на гостите. Раул бе изведен чудесно от задна позиция в наказателното поле и с много точен удар откри резултата в мача, като така разликата от двата мача набъбна на 6:2. Това бе 71-ия гол на испанеца в Шампионската лига и общо 73-ия във всички евротурнири.
В началото на второто полувреме италианците все пак стигнаха до гол. След центриране от корнер, Лусио игра с глава и свали към Тиаго Мота, който от близо добута кълбото във вратата за 1:1. Пет минути по-късно обаче Шалке можеше отново да излезе напред в резултата като Баумйохан излезе срещу Жулио Сезар, който се хвърли в краката му и изчисти топката, но халфът отново успя да играе с нея и опита прехвърлящ удар, който обаче не се получи. Няколко минути по-късно домакините дори реализираха нов гол, но той бе отменен заради засада на Хьоведес. С всяка изминала минута обаче ставаше ясно, че Интер няма сили за обрат и Шалке ще играе в следващата фаза. В 82-ата минута домакините окончателно довършиха своя съперник, като Раул с уникален прехвърлящ пас намери Хьоведес зад защитата, който напредна и с мощен удар оформи крайното 2:1. Така Шалке за пръв път в историята си се класира на 1/2 финал в Шампионската лига. Там обаче тимът ще има среща с поредния европейски гранд в лицето на Манчестър Юнайтед и ще трябва доста да се потруди, ако иска да извърви целия път до финала.

Шалке 04 - Интер 2:1(общо 7:3)

1:0 Раул (45), 1:1 Тиаго Мота (49), 2:1 Хьоведес (82)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 22.Ацуто Учида, 21.Кристоф Мецелдер, 4.Бенедикт Хьоведес, 2.Ханс Сарпей, 11.Александер Баумьохан, 32.Жоел Матип, 14.Кириакос Пападопулос, 18.Хосе Мануел Хурадо, 9.Еду, 7.Раул

Интер: 1.Жулио Сезар, 13.Майкон, 6.Лусио, 15.Андреа Ранокиа, 55.Юто Нагатомо, 4.Хавиер Санети, 8.Тиаго Мота, 10.Уесли Снайдер, 5.Деян Станкович (46-27.Горан Пандев), 9.Самуел Ето'о, 22.Диего Милито Гелзенкирхен, "Фелтинс Арена"Съдия: Дамир Скомина (Словения)
Жълти картони: Лусио (Интер)