64

Има ли пилот в самолета, или всичко е пунта мара в Ботев?

Защо ли професионалистите при "жълто-черните" излязоха във ваканция по никое време

Девет хиляди фенове на юношески мач си е добре, откъдето и да го погледнеш, стига да не говорим за двубой от професионалната ни Първа лига. И така - срещу Арда от Ботев хвърлиха "пандишпаните" от втория си тим. След мача феновете на "жълто-черните" нахлуха на терена и запяха заедно с малчуганите във футболни екипи. Трогателна сценка, която беше своеобразен тиймбилдинг за Ботев. Липсваха само кебапчетата, бирата и ролевите игри. Апропо, крайно време е подобни неща да се случват в отбора, защото цял сезон разните касти от различни ориентации и ДНК не си говореха помежду си и колектив на терена нямаше.   

И преди съм ви казвал, че сегашният бос Антон Зингаревич и свитата около него някак абдикираха от отбора след мача с Левски. Може би руският бизнесмен тогава за първи път прогледна, че здраво е оплескал нещата и с Валентич, и без него, не подготви отбор, достоен за тези 18 000 гърла на Колежа. Те обичат клуба, а не случайните елементи в него.

Отборът, който дълбокомисленият веселяк Стефан Стоянов извади на терена срещу Арда, е шамар в лицето на феърплея в професионалния ни футбол. То сигурно няма такъв от доста време, но това е тема на друг разговор. Не е логично да пускаш отбор от голобради юноши (б.а. - които даже вече изпаднаха от Втора лига) в мач, който е от сериозно значение за баража за евротурнирите. По-старите фенове на Ботев много добре ще ме разберат - това е като Левски да излезе със "свалени гащи" срещу Берое и отборът загубил от Тракия с 8:1 да стане шампион.

Кое не разбрахте? Ботев се управлява изключително непрофесионално, факт! Клубът е във вакуум в последните три мача. Оставят Стефан Стоянов да се оправя, той се опитва да угоди на всички и в резултат Ботев играе в някакъв юношески стил, без следа от важните елементи за мъжкия футбол.

Никой не казва, че няма талантливи момчета, но с 8-9 на терена плюс приключилия с футбола преди години Лъчезар Балтанов не става. Младите няма от кого да се научат. Е, от Па Конате, Пунчец, че дори и от Бароан няма какво да научат, но все пак.

Този юношески Ботев е мълчаливата оценка за това в какво положение се намира клубът. Няма го и Антон Зангаревич, няма инфо какво ще се случва оттук нататък. Всъщност мачът с Арда е нагледният пример какво ще се случи, ако Зингаревич си тръгне. Отборът ще играе с юноши и няма да се задържи в Първа лига. И то не защото няма юноши, просто специалистът в Академията Коен отпрати по-големите, точно тези, които трябваше във вторник да са на терена. Апропо, точно с Коен юношеска формация на Ботев падна с антирекордното 11:0.

И така ботевисткият дух все още витае по трибуните на стадион "Христо Ботев". Трибуни, които бяха полупълни даже и в този мач на обречеността срещу Арда. Дали е заради страхотният ход с пакетните билети или - не, няма значение. Никой насила не може да иде там, където не го тегли сърцето му.

Крайно време е Антон Зингаревич да излезе открито пред медиите и да каже какво смята да прави с Ботев, стотици хиляди "жълто-черни сърца" очакват това. Защото Ботев не е новата му вратовръзка в гардероба, вече 111 години Ботев е "Красота, вяра, борба" за половин Пловдив.

Не всичко е пари, приятели! Часовникът тиктака!

Мнения от Мрежата след мача с Арда:

Ivan Dobrevski 

Стефане, Стефане, това не е детски футбол от 2001 година, сега сме 2023 година мъжки отбор. Стига с тоя набор от 2001 година, тук говорим за мъже професионалисти, с този страх футбол не се играе. Но ти няма как да го разбереш.

Mincho Miki Marinov 

Гледай си децата. Те са твоята радост, но на мача с "Арда" отборът не показа нищо футболно, освен желание. Поздрав на момчетата за желанието, но само с него не става. Повечето от тези млади момчета играха във втория отбор във Втора лига и безапелационно отпаднаха. С тези футболисти първия отбор го чака Втора лига.

Пловдив е вечен  

Съставът е несериозно да се коментира в този мач! Дано има някаква малко по качествена селекция ! Иначе около 9000 души в мач без никакъв смисъл, повечето в тази лига, дори не могат да мечтаят за такова нещо! Феновете са най-огромното богатство за един клуб, само те не са преходни!

Красимир Стоянов 

Подкрепата на публиката беше феноменална за младите български футболисти на Ботев Пловдив! Този мач е част от техния път, техен урок, част от изграждането им. Успехи ще имат вбъдеще. Опитът, силата и увереността се придобиват именно в такива условия. Феновете показаха, че обичат този отбор и вярват в него. Браво на феновете, на публиката, която доведе толкова много прекрасни деца на стадиона, на всички, които подкрепяха отбора докрай и от сърце. Само Ботев Пловдив и да си пожелаем ново начало с много победи на нашия прекрасен стадион "Христо Ботев"!

Знаещ 

Ботев е вечен, той не умира, благодаря на юношите в крехка възраст, които показаха борбеност, любов и обич към жълто-черния клуб. Магията на БОТЕВ ще запали нови хиляди привърженици. Благодаря на тези момчета, които днес станаха мъже. Пловдив обича жълто-черния тим и това беше видимо от любовта на трибуните. Г-н Зингаревич, чакаме вашия ход, нека той да бъде умен и преосмисляне, защото ние силно любим, но и силно мразим.

Оцени новината

Оцени новината
4.3/5 от 9 оценки
4.3/5 от 9 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
6 коментара
СПАС

СПАС

08.06.2023 | 11:30

Оказва се, че има пилот в самолета. Назначи нов треньор. А как е в отбора който си премести седалището от Кюстендил в Пловдив? Там май са с два пилота, но самолетът лети над НАП?...............

Отговори
8 5
Свети Спас

Свети Спас

08.06.2023 | 11:35

Не възлагай много надежди на този треньор....

Отговори
8 3
Също като отбора който се именува грамотно БотевЪ.

Също като отбора който се именува грамотно БотевЪ.

13.06.2023 | 10:19

И премести седалището си от Сопут в Пловдив. ЦСКА София поне си откупиха емблемата и историята.

Отговори
1 2
Иван Савов

Иван Савов

08.06.2023 | 09:24

Юлиане,111 години "Ботев"Пловдив.

Отговори
10 4
Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

08.06.2023 | 09:36

Девизът е измислен десет години след основаването на клуба, според документ открит от безспорния статистик на Ботев Румен Минков, но го поправих на 111, за да не обяснявам на всеки по отделно. Приятен ден!

Отговори
7 4
Иван Савов

Иван Савов

08.06.2023 | 09:52

Коректност и добронамерена комуникация.Комплименти.

Отговори
9 0

Анкета

Кой искате да е новият треньор на Ботев?