64

Икономичен Лудогорец удари Ботев с 2:0

Ботев (Пловдив) загуби от Лудогорец с 2:0 в интригуващ двубой от 30-ия кръг на efbet Лига.

Лудогорец поведе в 27-ата минута чрез Кайо, който бе оставен непокрит в пеналта след пробив на Десподов.

Тодор Неделев е посрещнат с аплодисменти от запалянковците на Ботев, след като в 41-ата минута излезе да загрява.

В 43-ата минута Клод Гонсалвеш отправи съвършен пас по въздух към Игор Тиаго, на около метър  от точката за дузпа. Самуел Супрайен остана под топката, а класно с глава отигра бразилецът за 0:2.

След седем минутно прекъсване заради димки в началото на второто полувреме, Ботев достигнаха до голови положение. Перера стреля, но в обсега на Падт в 58-ата минута.

Невероятен пропуск на Игор Тиаго в 78-ата минута. От 2 метра прати топката покрай вратата.

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Кайо 27, 0:2 Тиаго 43

БОТЕВ: 13. Ханкич, 4. Генев, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 5. Колев, 6. Мертенс, 16. Акере, 15. Етоо, 17. Минков, 20. Перера, 11. Бароан

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 2. Пипа, 24. Вердон, 22. Русо, 16. Витри, 8. Гонсалвеш, 6. Пиотровски, 77. Кайо, 90. Делев, 11. Десподов, 9. Тиаго