И младежите се разминаха с Европейското след 1:1 с Полша

Младежкият национален тим на България се прости с надеждите за класиране на Европейското първенство. Отборът ни до 21 г. даде здрав отпор на Полша, но не успя да победи, а стигна само до 1:1 в предпоследния си мач от Група 5 на квалификациите.

Здравко Димитров изведе нашите момчета напред със страхотен гол преди почивката, но през втората част Бартош Бида изравни.

България се нуждаеше единствено от победа, за да стигне почти сигурно до финалите в Унгария и Словения догодина, но сега ще трябва да се надява на чудо в последните мачове, за да вземе визи за Евро 2021.

Теоретичните шансове за класиране все пак остават, но за жалост, граничат по-скоро с фантастиката. При победа в последния ни мач срещу Естония и загуба на Полша от Латвия, нашите ще станат втори, но шансът да сме сред най-добрите 5 втори отбора е минимален, тъй като има прекалено много независещи от нас фактори.

ПОЛША U21 1:1 БЪЛГАРИЯ U21
0:1 Димитров (41)
1:1 Бида (66)

ПОЛША (4-2-3-1): 1. Грабара, 4. Рослек, 5. Кивиор, 6. Пухач, 7. Климала, 13. Пионтковски, 14. Листковски, 17. Богуш, 18. Слиш, 19. Фила
Селекционер: Ч. Михниевич

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 1. Наумов, 6. Попов, 15. П. Христов, 2. А. Христов, 4. Лясков, 8. Юруков, 16. Антов, 20. Янков. 13. Русев, 10. Иванов, 17. Кръстев
Селекционер: А. Димитров

СЪДИЯ: Алард Линдхут (Нидерландия)
СТАДИОН: Градски, Гдиня