И Черно море отупа Ботев на Желко Петрович

Ботев продължи стремителното си пропадане през този сезон при треньора Желко Петрович и неадекватните действия на ръководството като загуби с 0:2 гостуването си на Черно море. Канарчетата направиха добро първо полувреме, в което обаче пропуснаха две чисти положения. След почивката обаче възпитаниците на Петрович рухнаха и двата гола във вратата на Георги Аргилашки бяха най-малкото, което можеха да отнесат в Коматево. Поражението във Варна утежни още повече положението на жълто-черните, които след 10 мача имат само 9 точки и са само на един пункт от предпоследния в таблицата. Със сигурност те няма да запазят 10-ото място в таблицата след останалите срещи от кръга.
Тридневният морски лагер и тренировките по пейнтбол явно бяха освежили тима на Желко Петрович, който влезе много добре в мача. През първото полувреме канарчетата контролираха събитията на терена, но двата фрапиращи пропуска буквално им смъкнаха гарда. Големият грешник за жълто-черните бе Антонио Вутов. В 20-ата минута в рамките на секунди той на два пъти не успя да порази целта от три метра. 300 секунди по-късно и Еберт Кардосо не можа да вкара, след като бе изведен очи в очи с вратаря на домакините Митрович.

За цяло първо полувреме Черно море не само не създаде положение пред скучаещия Георги Аргилашки, но и не успя да нанесе удар по посока на вратата.
Двубоят се обърна коренно след гола на Исмаил Иса в 50-ата минута, който дойде сякаш от нищото. Иса мина като на парад покрай Кристиан Димитров и забоде топката в долния ляв ъгъл на Аргилашки.

В 64-ата минута Антонио Вутов събори Родриго в наказателното поле и съдията Станислав Тодоров посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но ударът му бе спасен от Аргилашки.

Само 60 секунди по-късно Черно море получи право да изпълни втора дузпа. Аргилашки хвана за фланелката Димов, след като изпусна топката при излизане да улови центриране отляво. Този път зад топката застана Мартин Минчев, който покачи на 2:0 и сложи край на своята голова суша.

До края варненци можеха да качат канарчетата и на разлика, но две чисти положения пропиля Минчев, а едно Ндонгала.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - Марко Перван от чиста позиция пропусна да направи загубата на Ботев по-почетна.
79 - Нов шанс на контраатака на Черно море! Аристоте Ндонгала изведе Мартин Минчев, който просто трябваше да плъзне топката към Родриго Енрике на далечната греда, който щеше да има възможност да вкара на празна вката. Минчев обаче подаде зад гърба на колегата му в атаката на Черно море и така и не се стигна до шут към вратата на Аргилашки.
72 - Ново спасяване на Аргилашки след удар на Минчев. При тази ситуация се контузи Балтанов и бе сменен от Марко Перван.
70 - Нов пропуск на Черно море. Вратарят Аргилашки с навременно излизане успя да неутрализира излезлият сам срещу него Ндонгала.
69 - Балтанов можеше да върне Ботев в мача, но ударът му с глава мина над вратата.
68 - Смяна в Ботев. Джонатан Перейра влезе на мястото на Антонио Вутов.
67 - ГОООЛ! Черно море увеличи преднината си на 2:0 след точно изпълнена дузпа от Мартин Минчев. Само 60 секунди, след като спаси удара на Родриго, Аргилашки дръпна с ръка Родриго в пеналта и Станислав Тодоров за втори път посочи бялата точка. Този път Минчев не сгреши и направи 2:0.
64 - Вратарят Аргилашки остави Ботев в мача като спаси дузпа бита от Родриго.
60 - Вратарят на Ботев Аргилашки със страхотно спасяване предотврати втори гол в мрежата си. Мартин Минчев от 5 метра стреля, но Аргилашки с крак изби.
59 - Фернандо Виана пропусна чисто положение за изравняване. Оставен абсолютно непокрит в пеналта бразилецът с глава стреля във вратаря Митрович.
50 - ГОООЛ! Черно море наказа Ботев за пропуските през първото полувреме и откри при първото си чисто положение. Чудесен пас на Родриго Енрике, който получи топката между линиите на Ботев и плъзна страхотно извеждащо подаване към Исмаил Иса. Таранът не сбърка очи в очи с Георги Аргилашки, за да направи резултата 1:0
.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
44 - Претенции за дузпа за Черно море, но реферът Станислав Тодоров не сметна, че има фаул срещу Васил Панайотов в наказателното поле.
35 - Центриране в наказателното поле на Ботев, но Георги Аргилашки се справи добре, за да хване топката от въздуха.
25 - Втори уникален шанс за Ботев е пропуснат. Неделев изведе Еберт Кардосо сам срещу вратаря, но Митрович отрази удара му.
20 - Ботев пропусна златен шанс да открие резултата. След центриране на Филипов, Васил Попов сгафи, а Антонио Вутов с два поредни удара от 3 метра не успя да вкара.
15 - Позиционна игра в началото. За четвърт час нито един от двата отбора не отправи удар към противниковата врата.
1 - Начало на мача.

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала, Даниел Димов, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Лазар Марин, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фернандо Виана

Рефер: Станислав Тодоров, Шумен