61

Холанд вкара 5 гола на Лутън! Нюкасъл на четвъртфинал за ФА Къп след драма с дузпи срещу Блекбърн

Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като разби Лутън като гост с 6:2. Ърлинг Холанд вкара 5 гола, за 4 от които получи подаване от Кевин Де Бройне, като с попадение се отчете и Матео Ковачич. Попаденията за „шапкарите“ пък бяха дело на Джордан Кларк.

Нюкасъл продължи до първите осем тима в надпреварата след победа с дузпи над Блекбърн. Гордън откри за "свраките" в 71-ата минута, а Шмодич изравни в 79-ата. Двата отбора не си вкараха голове до края на редовното време и в продълженията. При дузпите Шмодич и Хиам изпуснаха за домакините, а гостите реализираха четири пъти от бялата точка и се класираха за четвъртфиналите.

Лестър елиминира Брентфорд с победа като гост с 1:0 след продължения. Единственото попадение реализира Фатау в 105-ата минута.