64

Хеттрик на Бензема торпилира Челси в Лондон

Реал Мадрид постигна победа с 3:1 като гост на Челси в голямото дерби от четвъртфиналите в тазгодишното издание на Шампионската лига. За пореден път през сезона в герой за "кралския клуб" се превърна Карим Бензема, който заби хеттрик във вратата на лондончани.

Французинът се разписа с глава в 21-ата минута след прецизно центриране на Винисиус. Три минути по-късно отново с глава френският нападател вкара втори гол след центриране на Лука Модрич.

В 40-ата минута Кай Хаверц се опита да върне Челси в мача, след като засече с глава центриране на Жоржиньо. Секунди след началото на второто полувреме Бензема завърши своя хеттрик.

Реваншът на "Сантиаго Бернбаеу" е във вторник (12 април).

В другия двубой снощи Виляреал победи Байерн Мюнхен с 1:0. Голът вкара Арно Джанума още в 8-ата минута на срещата.

Ранният гол определено разстрои играта на гостите. Играчите на Юлиан Нагелсман действаха доста припряно и трудно стигаха до сериозна близост до вратата на домакините. Първата чиста голова възможност за Байерн дойде едва в 49-ата минута на срещата.