102

Хебър загуби и в дебюта на Манчев, победата остава мираж

Хебър остава 11 часа без гол и 7 мача без победа в шампионата на efbet Лига, след като загуби с 1:0 визитата си на Арда(Кърджали). Двубоят бе от 12-тия кръг на първенството и се игра на "Арена Арда" пред около 2000 зрители. Единственото попадение падна в 16-а минута, когато Станислав Ковачев вкара от фаул. За първи път с капитанската лента за Хебър игра единствения пазарджиклия в отбора - Богомил Божуркин, а вратарят Хадим Н'диайе направи впечатляващ официален дебют под рамката на хебърци.

Началните минути на мача започнаха с натиск от страна на домакините. Първият шанс дойде още в 4-тата минута. Жуниор Палмейрас тества  рефлексите на Хадим Н'диайе, но стражът се справи на ниво.

Само три минути по-късно Котев пробва шут от дистанция, но и той бе спасен без проблем за Н'диайе. Коконов също се отчете с неточен удар в 11-а минута.

Пет по-късно момчетата на Сашо Тунчев ликуваха. Те получиха право да изпълнят пряк свободен удар по диагонала от вратата на Хебър, от който Светослав Ковачев вкара с удар над стената за 1:0.

В 21-а минута дойде шанс за бързо изравняване на Хебър. Мартин Михайлов проби отдясно и центриране остро топката. На първа греда Арсенио Валпоорт я пропусна хитро и тя стигна до Венсан Марсел, който стреля от движение, но за жалост в обсега на Анатолий Господинов, който успя да избие.

Последваха минути, в които Арда владееше повече, но реалните голови ситуации липсваха.

В началото на второто полувреме отново Арда започна по-активно, а Иван Тилев стреля неточно от дистанция в 52-а минута.

В 54-а минута дойде нов добър шанс за Арда. След комбинация между Ковачев и Палмейрас, Ласана Н'диайе се обърна добре и стреля от около 15 метра, но изстрелът с левия крак премина в аут.

Две минути по-късно се стигна и до два големи пропуска за кърджалийци. Първо Иван Тилев пропусна очи в очи с Хадим Н'диайе, а след това и Световслав Ковачев не реализира на опразнената врата, след като Роберт Мазан успя да избие пред гол линията.

Хебър затъваше в идеен таймаут, докато Арда не спираше да натиска. Отново Хадим Н'диайе успя да спаси своите, избивайки топката от краката на Ковачев, който се опита да преодолее последната преграда.

До края на мача момчетата домакините контролираха напълно играта и не позволиха на Хебър да стигне дори до положение за изравнителен гол.

Хебър: 22. Хадим Н'диайе, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 27. Роберт Мазан, 10. Пламен Крумов, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов(83 - 11. Цветелин Тонев), 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев(72 - 19. Муса Сила), 17. Арсенио Валпоорт(72- 9. Хабиб Есеола)