Хебър загуби дербито в Монтана

Загуба с 2:1 при визитата си на Монтана записа футболният тим на Хебър в мач от 20-тия кръг на Втора лига.

След равностойни 15 минути в началото на срещата първи резултата откриха домакините.

Димитър Везалов сбърка при изнасяне на топката, а при последвалото центриране Атанас Илиев матира защитата на пазарджиклии за 1:0.

До почивката ще се запомни хубав удар на Анди Краев, който бе спасен с мъка от стража на домакините.

Втората част започна зле за Хебър. В 55-та минута Сергей Георгиев бе оставен непокрит в малкия пеналт на "зелените" при едно центриране от корнер и покачи от малък ъгъл на 2:0.

Хебър се върна в мача в 77-ата минута, когато влезлият на смяна веднага след почивката Октай Хамдиев върна едно попадение, също след центриране от корнер и последвало кратко разиграване.

Малко след това Даниел Пехливанов изкочи на добра позиция по диагонала и стреля мигновено, но топката попадна в обсега на вратаря на Монтана, който спаси.

В последните 10 минути хебърци притиснаха плътно своя противник, но опитите им да стигнат до изравнителен гол с няколкото шаблонни центрирания се оказаха безуспешни.

Загубата на пазарджиклии в северния град ги остава на шесто място в класирането с 30 точки.

В следващия кръг отборът на Николай Митов ще запише служебна победа срещу Поморие.

Хебър: Любенов, Стоичков, Везалов, Папазов, Васев, Апостолов(60-Каракашев), Краев(71-Андонов), Ангелов(к), Пехливанов, Чаворски, Марчев(46-Хамдиев).