102

Хебър удари с 2:1 Славия за първа победа в контролите

Футболният тим на Хебър записа първи успех в контролите от предсезонната си подготовка, след като се наложи с 2:1 срещу Славия(София). Спарингът се игра в рамките на 3 части от по 30 минути на спортен комплек "Евима" в Банско, където  противниците са на лагер.

На два пъти точен за Хебър бе Тото Чаворски. Той откри резултата през първата третина с хубав и премерен удар извън наказателното поле, наказвайки Светослав Вуцов за 1:0.  Пак Чаворски се оказа в прегръдките на своите след нов гол, отбелязан в средата на втората третина от дузпа.

Богомил Божуркин бе съсечен в пеналта от защитник на "белите" и Тото показа хладнокръвието си от 11-тия метър за 2:0. Славистите стигнаха до почетно 2:1 в 70-тa минута. Емил Стоев се разписа с добавка, след като миг преди това Мартин Янков спаси дузпа. В самия край на мача младокът Сашо Лебанов нацели гредата на рамката на Славия.

В четвъртък хебърци приключват лагера си в Банско и от петък ще започнат подготовка за мача с Ботев(Пд) на 8-ми юли. Генералната си репетиция за него пазарджиклии ще направят идната събота, когато от 18 часа на стадион "Георги Бенковски" ще изпробват Витоша(Бистрица) в последен контролен мач от лятната си подготовка.

Хебър: Диян Димов, Цветелин Тонев(к), Пламен Крумов, Мартин Михайлов, Инок Яо, Георги Търтов, Тодор Чаворски, Алексей Лобов, Октай Хамдиев, Емануил Манев, Ивайло Михайлов(Мартин Янков, Клаудио Бонини, Милен Николов, Димитър Йовчев, Петър Димитров, Стилиян Тисовски, Сашо Лебанов, Богомил Божуркин, Фелипе Алину, Даниел Ембоно, Ричардс)

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Валентин Петров, Константин Иванов, Венцислав Керчев, Кемело Нгуена, Ерол Дост, Емил Стоев, Мартин Сораков, Дарко Тасевски, Мартин Петков (Кристиан Добрев, Борис Димитров, Микита Никалаевич, Йон Бакеро)