102

Хебър удари с 2:1 осмите в Украйна за втора победа в контролите ВИДЕО

Футболният тим на Хебър надигра с 2:1 елитния украински тим на Кривбас(Кривой Рог), записвайки първа победа от лагера си в Алания, Турция и общо втора след старта на зимната подготовка.

Спарингът межу българи и украинци се проведе при перфектни условия за футбол(+18 градуса по Целзий и отлично подготвен терен) на базата "Лимак Аркадия" в Белек, Анталия.

Хебър откри резултата в двубоя с осмия в елита на Украйна тим чрез Арсенио Валпорт в 35-а минута. Пазарджиклии развиха перфектна атака по десния фланг, при която Георги Търтов надигра своя пазач и пусна хубав пас към Мусса Сила, който направи остро слизане по фланга, завършило с подаване към Арсенио Валпорт. Последния нямаше как да сбърка от отблизо и вкара за 0:1.

"Зелените" допуснаха изравняване в продължението на първата част, когато след статично положение оставения непокрит в малкия пеналт Евгени Банада вкара с глава за 1:1. До победното 2:1 за Хебър се стигна в 85-та минута, Тогава Архан Исуф изработи дузпа, която секунди по-късно сам реализира с хладнокръвно изпълнение.

Като цяло хебърци показаха много добра игра в мача и заслужено с оглед на показаното през цялата среща взеха победата. Следващата контрола на пазарджиклии ще бъде на 27-и януари срещу Каспий Актау(Казахстан).

Хебър: Звономир Микулич, Богомил Божуркин, Стефан Цонков, Камен Хаджиєв, Мусса Силла, Роберт Мазан, Венсан Марсел, Стилян Тисовски, Октай Хамдиєв, Георги Търтов(к), Арсенио Валпорт(Корнел Осира, Стоян Стоичков, Марк-Емилио Папазов, Ивайло Михайлов, Архан Исуф, Мартин Михайлов, Алехандро Серано, Филип Парутев)