Хебър удари класически Струмска слава(ОБНОВЕНА)

С хеттрик на резервата Александър Димитров, разписал се в 69-та, 72-та и 80- та минута, Хебър удари с 3:0 Струмска слава (Радомир) и записа първа победа от началото на сезона във Втора лига.

Двата тима се срещнаха на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик, в мач от 3-тия кръг на шампионата, а свидетели на класическия успех на хебърци въпреки работния ден станаха над 1000 зрители по трибуните.

До почивката чистите голови ситуации се брояха на пръсти. Най-близо до попадение Хебър бе в 10-та минута, когато в рамките на няколко секунди пропуски направиха Живко Петков и Анди Краев.

В 35-та минута пък се откри шанс пред Юли Попев от състава на гостите, но ударът му бе крайно неточен.

След паузата мачът стана двуостър.

В 58-та минута капитанът на Славата Боби Николов нацели напречната греда на Хебър. 5 минути по-късно снаряд на Георги Каракашев профуча на сантиметри от вратата на гостите.

Домакините отказаха противника си в рамките на 11 минути – между 69-тата и 80-тата, когато златната резерва Александър Димитров избухна с 3 попадения.

Славата също имаше своите възможности поне за почетен гол, но Алексанър Аспарухов и отново Борислав Николов пропиляха два отлични шанса в 79-та и 82-та минута.

В продължението на мача реферът Красимир Кръстев изгони заради спречкване Калоян Евгениев от Струмска слава с директен червен картон.

Хебър: Александър Любенов(к), Ивайло Тодоров, Томислав Папазов(46-Мартин Вълчинов), Тодор Гочев, Живко Хаджиев(19-Цветелин Тонев), Жак Пехливанов, Андриан Краев, Тодор Чаворски(60-Георги Каракашев), Йордан Тодоров(60-Октай Хамдиев), Димитър Законов(68-Александър Димитров), Живко Петков

Струмска слава: Драгомир Петков, Мартин Костов(53-Ивайло Стоянов), Николай Борисов, Димитър Петков, Денислав Мицаков, Юлиян Попев(71-Калоян Евгениев), Антон Тунгаров, Любомир Танев, Александър Аспарухов(86-Митко Митков), Борислав Николов(к), Христо Кирев(53-Хуан Калдерон)

Гл. съдия: Красимир Кръстев(Шумен)

Ас.1: Мирослав Симеонов(Варна)

Ас.2: Живко Петров(Варна)

Четвърти съдия: Мартин Великов(Варна)

Делегат на БФС: Георги Лалев(София)

Съд. наблюдател: Иван Кюркчиев(Сф)