61

Хебър се провали срещу 10 от Септември, Арда излъга Берое с 1:0

Хебър загуби с 1:3 дербито на новаците в efbet Лига. Пазарджиклии пропиляха с лека ръка спечелените 3 точки срещу Ботев Пловдив в Коматево, въпреки че половин час бяха с човек повече от противника си. Двубоят се игра на Национални стадион „Васил Левски”, тъй като "Георги Бенковски" все още не е лицензиран, заради липса на осветление.

Столичани не оставиха съмнение в моментното си превъзходство над съперника и стигнаха до успеха по убедителен начин, при това с човек по-малко близо половин час игра. Симеон Александров откри резултата в 17-ата минута. В 64-ата минута Иван Арсов беше изгонен за втори жълт картон. Въпреки това отборът на Славко Матич удвои аванса си в 79-ата минута след нов гол на Александров. В 85-ата минута се разписа и Атанас Кабов, а три минути по-късно Октай Хамдиев върна едно попадение за символичните домакини.

Така след втория кръг и двата отбора имат по 3 точки в актива си.

Хебър – Септември 1:3

0:1 Симеон Александров (17'), 0:2 Симеон Александров (80'), 0:3 Атанас Кабов (85'), 1:3 Октай Хамдиев (88')

Хебър: 1. Петър Дебърлиев - 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Корнел Осира - 98. Георги Търтов, 30. Боян Кнежевич, 55. Олекси Лобов, 11. Цветелин Тонев (к) (65' - 25. Мауро Секейра) - 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски (65' - 12. Емануил Манев)

Арда успя да се реваншира за разгромната загуба от ЦСКА в първия кръг като победи с 1:0 Берое. Старозагорци изиграха силно първо полувреме, в което обаче не съумяха да вкарат. В началото на втората част домакините от Кърджали поведоха. В голмайстор се превърна Ласана Н'Диайе. Малиецът пристигна в Арда под наем от ЦСКА Москва и това бе първото му попадение с екипа на българския тим.

В добавеното време на мача Берое остана с човек по-малко. След намеса на ВАР Луизиньо беше изгонен с директен червен картон. При една висока топка играчът на старозагорци удари с лакът в лицето Пламен Крачунов. Главният съдия Иво Андреев първоначално пощади Луизиньо, но след преглед с ВАР изгони 27-годишния централен нападател.