102

Хебър с трета поредна загуба и шести мач без гол

Хебър загуби с 0:2 от Ботев(Враца) "домакинския" си мач от 11-ия кръг на efbet Лига, състоял се на Националния стадион "Васил Левски". Това бе трета поредна загуба за пазарджиклии "на нула" и вече шести мач, в който питомците на Фулвио Пея не успяват да отбележат гол.

Украинецът Хлеб Бухал си вкара автогол в 40-а минута, а Браян Переа удвои аванса на Ботев(Враца) в 45-а минута.
В първите 15 минути положенията пред двата тима почти липсваха, като с неточен удар се отчете единствено Жан Пиер да Силва за гостите.

В 26-а минута врачани получиха приличен шанс. Браян Переа беше намерен в наказателното поле, обърна се и стреля, но ударът премина покрай вратата на Хебър.

Голяма възможност за Ботев дойде в 37-а минута. Първо Мирослав Маринов отправи силен изстрел от дистанция, но Дебърлиев спаси. След ъгловия удар Браян Переа се оказа непокрит в наказателното поле, но гредата спаси хебърци.

Три минути по-късно, все пак, логичното се случи. След отнета топка и бърза контраатака на Ботев(Враца), Чавдар Ивайлов центрира остро, а Хлеб Бухал си отбеляза автогол след непреценена намеса.

В последната минута на редовното време врачани удвоиха. След ново хубаво подаване на Валбуена към Переа, колумбиецът завърши с едно докосване за 2:0.

В началото на втората част Хебър имаше шанс. Венсан Марсел застана зад топката от пряк свободен удар и стреля мощно, но кълбото срещна горната греда на вратата на Ботев.

В следващите минути Хебър се активизира и пазарджиклии се отчетоха с два точни удара на резервата Арсенио Валпорт, които обаче се оказаха лесна плячка за Красимир Костов. Гостите дебнеха прибрани в тези минути, но Хебър нямаше идея как да стигне дори до почетен гол и статутковото се запази до последния съдийски сигнал.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;