102

Хебър с нова злощастна загуба, падна с 3:2 от Крумовград в Пловдив

Без да е надигран, Хебър загуби второ поредно гостуване с 3:2 в рамките на по-малко от 4 дни.

В мач от 27-ия кръг на efbet Лига, игран днес на базата на Ботев Пд в Коматево, пазарджиклии отстъпиха на ФK Крумовград. Домакините поведоха още в 8-ата минута чрез Александър Колев, а в 35-ата минута Димитър Тонев удвои. "Гробарите" се върнаха в мача в 58-ата минута с попадение на Ангел Бастунов. В 80-ата минута Лазар Марин изравни резултата, а само минута след това Матей Шимич вкара победното попадение отбора на Станислав Генчев.

Срещата беше девета поредна за Крумовград без загуба в шампионата. Тимът събра 39 точки и изпревари ЦСКА 1948 на шестото място преди мача на "червените" с Ботев Враца в четвъртък. За Хебър загубата е втора поредна. Пазарджиклии са 12-и с 27 точки и намалиха драстично шансовете си за десетото място.

Мачът на Коматево започна с по-активни действия на домакините, които бяха увенчани с гол в 8-ата минута. Матей Шимич беше оставен непокрит в наказателното поле при подаване от дълбочина на Божидар Кацаров и продължи с глава топката към Александър Колев. Нападателят също с глава от няколко метра матира Петър Дебърлиев. С това попадение националът излезе еднолично начело в битката за голмайсторския приз с 11 гола.

В 14-ата минута Велев намери Серкан Юсеин пред наказателното поле. Халфът отправи силен удар, който Дебърлиев изби. Патрик Луан опита да засече топката с глава, но остана под нея.

В 32-ата минута Крумовград беше близо до втори гол. Велев подаде към Серкан отдясно. Халфът успя да измъкне топката от Лазар Марин и центрира. Александър Колев овладя топката на гърди и отправи удар от близка дистанция, който Мартин Михайлов успя да блокира.

В 35-ата минута домакините все пак стигнаха до второ попадение. Алекс Колев с чудесен пас изведе Велев отдясно в наказателното поле. Украинецът върна към Димитър Тонев, а националът с техничен удар от 6-7 мача вкара за 2:0.

Малко след това домакините отново разиграха отлично пред наказателното поле, като Алекс Колев подаде към Патрик Луан. Бразилецът опита удар, който премина покрай вратата.

В 49-ата минута Матей Шимич беше изведен сам срещу вратаря със страхотен пас от дълбочина. Хърватинът овладя топката, навлезе в наказателното поле и опита удар, който Дебърлиев успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Вячеслав Велев отправи силен удар от точката за изпълнение на дузпа, с който стражът на гостите се справи.

От там насетне Хебър взе инициативата. В 58-ата минута  Атанас Кабов намери Шейх Диаманка в наказателното поле, а той отклони топката към Ангел Бастунов. Офанзивният халф се озова сам срещу Янко Георгиев и с шут от 3-4 метра не сбърка - 2:1.

В 69-ата минута Алекс Колев се пребори с Мартин Михайлов в наказателното поле, овладя топката и нанесе удар, който мина над вратата.

В 80-ата минута Хебър стигна до изравнителен гол. Олексей Збун получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където отбраната на домакините остави Лазар Марин непокрит и защитникът нямаше как да сбърка от близка дистанция. Радостта на пазарджиклии обаче трая много малко.

Минута по-късно Крумовград върна аванса си. Серкан Юсеин центриране от корнер, а Матей Шимич се извиси над всички с глава не остави шансове на вратаря - 3:2.

Във втората минута на продължението гостите организираха отлична контраатака. Красиан Колев изведе Стефан Цонков отляво. Централният защитник напредна и пусна успореден пас към Олексей Збун, но Матей Шимич успя да пресече подаването и да предотврати неприятности за Янко Георгиев.

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров /к/, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш (90 - 4. Лукас Сантана), 17. Патрик Луан (46 - 77. Октай Юсеин), 23. Димитър Тонев (68 - 7. Момчил Цветанов), 10. Серкан Юсеин (84 - 30. Жак Пехливанов), 9. Александър Колев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев (78 - 8. Красиан Колев), 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 75. Йоан Нзи, 9. Николас Пенев (70 - 17. Марк-Емилио Папазов), 11. Атанас Кабов (70 - 14. Олексей Збун), 29. Шейх Диаманка (78 - 77. Октай Хамдиев)

Ж.к.: Патрик Луан, Серкан Юсеин, Матей Шимич, Вячеслав Велев, Лукас Сантана (Крумовград); Георги Каракашев (Хебър)

Съдия: Георги Гинчев

Стадион: Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика", Коматево, 200 зрители