102

Хебър пречупи Септември с 1:0

Хебър победи с 1:0 у дома Септември(София) в мач от 10-тия кръг на шампионата във Втора лига и се откъсна на 3 пункта пред втория в подреждането Етър(Велико Търново). Мачът се  игра на тежък за футбол терен на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Началните минути на мача бяха равностойни и без опасности пред двете врати.

В 5-та минута Владислав Узунов от Септември стреля към вратата на Хебър, но Петър Дебърлиев не бе затруднен и улови безпроблемно.

В 10-та минута Олег Димитров отправи първи удар към вратата на гостите, като топката премина доста встрани и излезе в аут.

В 14-та минута Хебър проведе обещаваща атака, която можеше да завърши и с гол. Георги Търтов намери в "уличка" Олег Димитров, който влезе остро в пеналта на Септември, но не успя да намери свободен свой съотборник на добра позиция. В крайна сметка последва удар на Цветелин Тонев в аут.

В 43-та минута Септември бе близо до гол. След бърза атака Симеон Александров се озова на огнева позиция и стреля технично от 15 метра, но Петър Дебърлиев бе пласиран добре и се справи с опасността.

Шанс за Хебър се откри в самия край на първата част. След центриране в пеналтерията на Септември топката попадна в Октай Хамдиев, който обаче стреля над вратата в аут.

Втората част започна с опасен удар на Емануил Манев от фаул, който обаче се размина с целта.

Хебър ликува в 49-та минута, когато Евгени Игнатов разпечата вратата на Септември. Нисичкият халф получи топката на отлична позиция в наказателното поле на столичани и с много прецизен шут прокара кълбото между краката на вратаря Николай Банков.

В 51-та минута Марио Илиевски изскочи малко случайно на добра позиция за стрелба и шутира към вратата на Хебър, но ударът му профуча в страни от рамката на Дебърлиев.

В 57-та минута топката по чудо не влезе във вратата на Септември. Георги Търтов пусна отличен пас към Евгени Игнатов, който стреля мигновено с прав външен удар, но кълбото прелетя в аут на сантиметри от вратата на столичани.

В 59-та минута бившият защитник на хебър Асен Георгиев опита късмета си от пряк свободен удар, но неточно.

В 74-та минута опасен удар на Кристиян Пешов излезе в аут.

В 83-та минута шансът покри гостите. След центриране от корнер топката за малко не влезе в мрежата на софиянци.

В 87-та минута Владислав Узунов отправи много опасен изстрел по земята, но топката премина на педя край левия ъгъл на Петър Дебърлиев.

В края играчите на Христо Арангелов заиграха ва банк.

В последната минута на добавеното време Петър Дебърлиев изби със сетни усилия насочен към мрежата му удар в корнер.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 3. Александър Бастунов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев(k)(84-Ивайло Тодоров), 20. Жак Пехливанов(61-Мартин Вълчинов), 34. Олег Димитров, 8. Евгени Игнатов(75-Тодор Чаворски), 12. Емануил Манев(61-Георги Каракашев), 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов(46-Живко Петков)

Главен съдия: Георги Димитров(София).

Асистенти: Георги Великов и Марио Данаилов.

4-ти съдия: Венцислав Митрев(София)

Стадион: "Георги Бенковски", 800 зрители