Хебър пречупи Ботев с 1:0

Тото Чаворски с пореден важен гол за пазарджиклии

Хебър удари с 1:0 коравия Ботев (Гълъбово) и записа 7-мата си победа от началото на сезона във Втора ПФЛ.

Победния гол за домакините в изключително емоционалния мач на стадион „Георги Бенковски” вкара щатния вече голаджия на „зелените” Тодор Чаворски в 60-тата минута на двубоя.

Двата тима започнаха срещата двуостро, а гостите изтърваха отличен шанс още в 1-та минута чрез Антон Огнянов.

Въпреки динамичната игра реални голови ситуации в следващите 30 минути на мача на се случиха.

Между 35-та и 39-та минути Тото Чаворски изпробва на два пъти неточно мерника си от пряк свободни удари.

В 42-та минута Веселин Марчев пък опита да изненада стража на гостите с удар от над 25 метра.

В заключителните акорди на първата част двата отбора си размениха по едно положение.

В 41-та минута Димитър Везалов се намеси решително, чистейки топката от малкия пеналт пред връхлитащите нападатели на Ботев. Две минути след това Краев изведе Дани Пехливанов в наказателното поле на гълъбовци, той влезе остро, но силният му удар към далечния ъгъл на вратата на Дерменджиев излезе в аут.

След антракта играта стана още по-динамична. В 60-та минута гостите сбъркаха колективно в отбрана и Тото Чаворски наказа мигновено грешката им, отбелязвайки за 1:0.

Хебър можеше да реши всичко в 81-та минута. Тогава резервата в този мач Йордан Апостолов изведе Чаворски на огнева позиция, но последния стреля право в тялото на вратаря на Ботев.

3 минути по-късно шансът се откри пак пред Чаворски, който този път стреля с глава в обсега на вратаря Дерменджиев.

Между 85-та и 89-та минута Хебър оцеля на три пъти.

Най-напред Антон Огнянов стреля от воле в аут , а след това при две поредни положение вратаря на Хебър Сашо Любенов изпъкна с виртуозни спасявания при шутове на Иван Винков и Ерай Карадайъ, опазвайки мрежата си суха.

Хебър: Любенов, Краев(85-Каракашев), Марчев, Пехливанов(70-Апостолов), Везалов, Тонев, Ангелов(к), Васев, Гаджев(58-Хамдиев), Папазов, Чаворски.

Ботев: Дерменджиев, Огнянов, Смилков(69-Яшар), Чанев, Алексиев, Трайков(64-Плахов), Иванов, Винков, Янков(к)(81-Карадайъ), Катранков, Радев.

Голмайстор: Тодор Чаворски(60-та мин.)

Ж.к.: Тонев и Ангелов(Хебър); Яшар, Катранков, Радев(Ботев)

Играч на мача: Ал. Любенов(Хебър)