102

Хебър отстъпи на ЦСКА 1948 в контрола, наградиха Бастунов с плакет

ЦСКА 1948 се наложи над Хебър с 4:1 в контролен мач, игран на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Точни за гостите бяха Симеон Димитров, Педриньо, Райън Биндуга и Антонио Вутов. Почетният гол за пазарджиклии заби Марк-Емилио Папазов.

Преди началото на проверката Ангел Бастунов, който не взе участие в мача, бе награден по случай изиграните 100 мача в елита на България от клубния сайт на ФК Хебър(hebarfc.com). Плакетът му бе връчен от Александър Алексиев.

Хебър започна в състав: Боян Загорски, Лазар Марин, Стефан Цонков, Виктор Сеско, Георги Каракашев, Георги Вълчев(к), Йоан Нзи, Ник Пенев, Архан Исуф, Атанас Кабов и Шейх Диаманка.

В четвъртата минута ЦСКА 1948 поведе с попадение на Симеон Димитров, по прякор Симба, който бе първи негов за мъжкия тим. В 39-ата минута Педриньо удвои аванса на столичани с красиво попадение и така отборът му се оттегли на почивката с преднина от 2:0. Хебър също имаше своите ситуации за попадение, но този път нападението изневери.

Втората част започна с пълна промяна в състава на пазарджиклии, като на терена се появиха всички младежи от състава: Мартин Янков, Иван Дишков, Хуан Роман, Божидар Пенчев, Красиан Колев, Стилиян Тисовски(к), Богомил Божуркин, Марк-Емилио Папазов, Сашо Лебанов, а към тях се присъединиха Олексий Збун и записалият първи 45 минути от ноевмри месец насам Мартин Михайлов.

В 59-ата минута Хебър намали изоставането си чрез хубав гол на Марк-Емилио Папазов. В 74-ата минута Райън Бидунга покачи на 3:1 в полза на гостите, а в 86-ата Антонио Вутов оформи крайното 4:1 за ЦСКА 1948. На два пъти с отлични намеси изпъкна младият вратар на Хебър Мартин Янков.
След паузата за националните отбори "гробарите" ще гостуват на Ботев във Враца.