102

Хебър отказа Септември за 10 минути

Футболният тим на Хебър записа 12-та победа от началото на сезона във Втора лига. В домакински мач от 19-тия кръг, игран на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик хебърци се наложиха с 2:0 над Септември(Симитли). Точни за успеха на "зелените" бяха Живко Петков и Емануил Манев, които се разписаха между 10-та и 21-ва минути.

През първата част Хебър показаха силна игра, която доведе до победните две попадения в мача. Още от самото начало домакините наложиха висока преса, която затрудни максимално момчетата на Спас Стоименов. В първата третина на срещата хебърци демонстрираха всичко най-добро от съвременният футбол - бързо разиграване на топката в средата на терена, пробиви и дублирания по фланговете, които завършваха с опасности в пеналта на противника. В 10-та минута Живко Петков откри резултата в полза на пазарджиклии, а 11 по-късно Емануил Манев го дублира с второ красиво попадение за 2:0.

До почивката разликата в полза на хебърци можеше да стигне още по-внушителни измерения, ако Ивайло Михайлов имаше ден. Жак Пехливанов също бе близо до попадение след хубав удар от двайсетина метра.

След почивката домакините намалиха видимо оборотите, а гостите заиграха по-смело в атака.

В 61-та минута опасен удар от фаул на ветерана Владислав  Златинов бе избит от Петър Дебърлиев в корнер. Осем минути по-късно пък Томислав Папазов се размина с гол във вратата на Септември. Най-чистата възможност за гостите се откри пред Китан Василев в 78-та минута, когато той пропусна да засече в мрежата перфектно подаване от дясно.

В оставащите до края на мача десетина минути реални ситуации за гол и пред двете врати нямаше и Хебър узакони 3-те си точки от двубоя.

Хебър: Петър Дебърлиев, Радослав Терзиев, Томислав Папазов, Мартин Вълчинов, Георги Търтов, Александър Бастунов(74-Георги Каракашев), Жак Пехливанов(65-Олег Димитров), Евгени Игнатов(к)(74-Тодор Чаворски), Емануил Манев(85-Ивайло Тодоров), Ивайло Михайлов(65-Октай Хамдиев), Живко Петков.