Хебър надви с 2:1 Локо (Сф) в контрола (ВИДЕО)

Първи успех в проверките от лятната си подготовка записа футболния тим на Хебър, който тази вечер се наложи с 2:1 над Локомотив(София) в Пазарджик.

Срещата се игра при много топло и тежко за футбол време на стадион "Георги Бенковски", като близо 500 зрители изгледаха първата контрола на пазарджиклии на домашна сцена.

Точни за домакините бяха новото попълнение Жак Пехливанов и Димитър Законов, а за столичани се разписа Светослав Диков.

След равностойни начални 10 минути на двубоя хебърци дръпнаха с 1:0 в резултата. Жак Пехливанов се пребори за една топка в зоната на 30-тия метър от вратата на Локо, напредна 4-5 крачки и с отмерен удар порази вратата на гостите.

Само две минути по-късно Анди Краев бе на косъм от това да отбележи втори гол за Хебър, но силният му шут профуча на сантиметри от дясната сглобка на локомотивската врата. Вместо 2:0 за домакините 5 минути по-късно се стигна до равенство в резултата. След атака по левия фланг топката бе подадена към Светослав Диков, който с едно докосване я изпрати в долния ляв ъгъл зад Петър Дебърлиев - 1:1.

В началото на втората част бе фиксирано крайното 2:1 за пазарджиклии. Голът на победата вкара Димитър Законов, който с далечен шут от пряк свободен удар и лек рикушет в стената "закова" Ивайло Василев.

При следващата атака на домакините Цецо Тонев проби отдясно и даде супер пас на Законов, но последния не успя с левия си крак да уцели вратата на Локо.

В последните 30 минути от двубоя Николай Митов пусна изцяло юношеско-младежка селекция. В тази си формация футболистите на Хебър бяха на възраст между 16 и 21 години, но въпреки това не допуснаха изравняване от страна на "батковците" си.

Следващата контрола на Хебър ще бъде идната сряда срещу Септември(Симитли) на стадиона в Разлог. Ден по-рано "гробарите" ще заминат за 12 дневен подготвителен лагер в Банско, който ще бъде следващия етап от лятната им подготовка.

Хебър: Петър Дебърлиев(30-Диян Димов, 60-Александър Любенов),  Цветелин Тонев, Живко Хаджиев, Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Жак Пехливанов, Андриан Краев, Даниел Кадьов, Богомил Божуркин, Димитър Законов, Живко Петков(Стойчо Папазов, Иван Дишков, Димитър Йовчев, Мартин Вълчинов, Стилиян Тисовски, Георги Каракашев, Стоян Сотиров, Мартин Кадьов, Милен Николов, Тодор Чаворски)

Локомотив(София): Ивайло Василев, Тодор Траянов, Марио Петков, Марин Василев, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Валентин Николов, Наско Милев, Денислав Станчев, Светослав Диков, Павел Петков(Жарко Истатаев, Александър Александров, Лука Иванов, Александър Минов, Денис Стефанов, Михаил Иванов, Иван Капалин, Божидар Петров.

Гл. съдия: Станислав Апостолов(Стамболийски), помощници.: Любомир Босаков(Пазарджик) и Ангел Станчев(Пазарджик)

Стадион: "Георги Бенковски", 500 зрители