Хебър надигра Славата с 2:0 в Радомир

Хебър се върна на пътя на победата и на петата позиция в класацията на Втора ПФЛ след чист успех с 2:0 като гост на Струмска слава (Радомир).

Октай Хамдиев се разписа за 0-1 още в първата минута на двубоя. В 55-та Евгени Игнатов отказа домакините с втори гол.

Закриващият мач от 20-тия кръг на Втора лига се игра на Градския стадион в Радомир при лош за футбол терен и студено време.

Хебърци взеха аванс още преди да е изминала първата минута на двубоя.

Евгени Игнатов изведе зад защитата на Славата Октай Хамдиев, който напредна добре, влезе в наказателното поле и след като финтира Борислав Николов простреля с кинжален удар вратата на радомирци - 0-1.

В 22-ата минута балонно изчистена топка напред към половината на Хебър можеше да доведе до изравнително попадение за радомирци. Тя попадна в Александър Аспарухов, който директно от въздуха се опита да прехвърли вратаря на Хебър Александър Любенов. Кълбото обаче премина малко над напречната греда.

В 31-ата минута Евгени Игнатов стреля добре от дъгата на наказателното поле, но вратарят на радомирци изби в корнер.

Второто полувреме започна така, както и първото - с възможност за гол още в първите секунди за отбора на Хебър. Хамдиев проби добре отляво, нахлу в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията към своя съотборник. Чаворски обаче пропусна целта от около 4-5 метра.

В 55-ата минута пазарджиклии вече водеха с 2:0. След нова грешка в защитата на Струмска слава топката попадна в краката на Октай Хамдиев. Авторът на първото попадение в мача изведе добре Евгени Игнатов, който се освободи хитро от опеката си и с прецизен удар намери мрежата на домакините.

Това бе и първо попадение за полузащитника с екипа на “зелените”.

В 62-ата минута сблъсък между Дилчовски и Илиев в наказателното поле на Хебър доведе до сериозни претенции от страна на домакините, които искаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза. Съдията обаче остана безмълвен.

През следващите минути Струмска слава бе отборът, който взе инициативата в мача в опит да достигне до попадение, но това така и не се случваше. В 80-ата минута радомирци опитаха нещо заучено от пряк свободен удар, но изстрелът се оказа прекалено слаб. Няколко минути по-късно футболист в “синьо” отново падна артистично в наказателното поле на Хебър, но реферът подмина и тази ситуация.

В следващия кръг Хебър гостува на Септември (София), който заема 7-то място и е само на точка по-малко от пазарджишкия тим.

Хебър: Любенов, Хаджиев, Дичев, Ив. Тодоров, Тонев(60-Маневски), Каракашев, Лазаров(51-Янков), Хамдиев, Игнатов(82-Ж. Петков), Търтов, Чаворски(82-Илиев)