64

Хебър излъга Локомотив Пловдив с 1:0 в спаринг на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) загуби от Хебър с 1:0 в първа контрола за двата отбора през 2023 година, играна на "Лаута".

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди дни бивш футболист на Марица Пловдив и Хебър Лазар Димитров.

Стилиян Тисовски започна страхотно мача за Хебър - в четвъртата минута отправи удар, който Илко Пиргов улови. 120 секунди по-късно обаче гостите от Пазарджик поведоха резултата. Октай Хамдиев напредна добре по десния фланг и подаде по земя към Тисовски, който дебнеше около границата на наказателното поле. Офанзивният футболист засече добре кълбото и го прокара покрай Пиргов - 0:1.

В 30-ата минута Тодор Павлов пусна много хубаво подаване, което разсече цялата защита на Хебър и остави Каракашев сам срещу вратаря на гостите. Микулич обаче излезе навреме, скъси дистанцията и успя да избие.

В 68-ата минута домакините организираха опасна атака след отиграване на Христо Иванов, който се завъртя и елиминира противников състезател. След това подаде към Ивайло Димитров, който върна към Джовани, но ударът на бразилеца бе високо над напречната греда.

В 83-ата влезлият минута по-рано Костадин Велчев влезе опасно в краката на футболист от Локо. Реферът Кабаков му показа директен червен картон. Малко след картона Роберт Мазан се появи на мястото на изгонения Велчев.

В последната минута удар на Ивайло Димитров като по чудо не прати топката в мрежата. Кълбото се отклони в Михайлов и излезе в корнер.

ЛОКОМОТИВ - ХЕБЪР 0:1

0:1 Стилиян Тисовски 6

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус да Силва, 3. Луан, 5. Тодор Павлов, 91. Александър Георгиев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 39. Иван Сулев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга;

Резерви: 81. Мартин Величков, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Бариани, 21. Евандро, 19. Денислав Александров, 25. Педриньо, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов.

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 28. Осира Корнел, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Маржурин, 39. Ивайло Михайлов.

Резерви: 5. Мартин Михайлов, 23. Николай Николов, 99. Архан Исуф, 25. Стоян Стоичков, 17. Арсенио Валгорт, 30. Филип Парутев, 26. Костадин Велчев, 10. Марк-Емилио Папазов.