102

Хебър и Пирин се занулиха под рефлекторите на "Васил Левски"

Хебър и Пирин завършиха 0:0 в среща от 8-ия кръг на първенството в efbet Лига. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ не предложи абсолютно никакви положения пред двете врати и логично двата тима прибраха по точка в актива си след неособено атрактивния сблъсък.

Така записалите първо реми от началото на сезона хебърци останаха на 13-а позиция в класирането със 7 пункта, докато „орлетата“, които нанесоха единствения точен изстрел в мача чрез Иван Тасев, са на предпоследната 15-а позиция с 3 точки.

Срещата започна в много бавно темпо. Първият удар в двубоя бе дело на Кнежевич в 4-ата минута. Опитът на 30-ката на пазарджиклии обаче бе много неточен. "Орлетата" отговориха едва 20 минути по-късно. Тогава Преслав Йорданов стреля с глава - също неточно. До края на полувремето на Националния стадион преобладаваше битката, като така и не се стигна до точен удар по посока някоя от двете врати.

Осем минути след почивката, добра комбинация отляво завърши с хубаво центриране на Занев към Тасев, който нанесе първия точен удар в мача с глава. Дебърлиев обаче парира без проблем.

Следващите минути се развиваха по тертипа на първата част - без никакви опасности пред двете врати. Вячеслав Велев опита изстрел от около 30 метра в 79-ата минута, но топката прелетя високо над вратата.

До последния съдийски сигнал и двата отбора не сътвориха абсолютно нищо интересно пред Петър Дебърлиев и Янко Георгиев, и закономерно двубоят завърши 0:0.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев(к), 98. Георги Търтов, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич(78- 39. Ивайло Михайлов), 77. Октай Хамдиев(68- 17. Марсел Венсан), 9. Адернисола Есеола(75- 99. Тодор Чаворски), 12. Eмануил Манев