Хебър и Локо(Сф) не се победиха в дербито(ВИДЕО)

Хебър и Локомотив(Сф) завършиха 1:1 в последния мач от 30-тия кръг на Втора ПФЛ. Светослав Диков даде аванс на гостите в 14-та минута, но в 85-та Тодор Чаворски фиксира крайния резултат с поредния си гол срещу столичните "железничари".

Пред над 2000 зажаднели за футбол зрители на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик двата тима изиграха емоционален мач, в който всеки можеше да вземе победата.

Хебър започна по-активно, но първоначалния териториален натиск на домакините се изрази в няколко корнера.

При една контраатака в 14-ата минута гостите от София излязоха напред в резултата. Тогава голмайсторът им Светослав Диков засече от движение перфектно центриране от фланга за 0:1. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на Диков, който се потвърдиха от видеозаписа(б.р. виж по-долу в прикачения файл).

Между  25-ата и 28-та минута Локо оцеля на три пъти. В първата ситуация Тодор  Чаворски стреля опасно от границата на пеналта, но Витков изби в корнер. При последвалото му изпълнение напречната греда спаси столичани след удар отблизо на Октай Хамдиев. При следващата атака на огнева позиция пък изскочи Николай Дичев, който от трудна позиция стреля неточно.

В 34-ата минута след заучено положение с пропуск се отчете отново Октай Хамдиев, който нанесе неточен удар от шест-седем метра пред голлинията на Локомотив. В последната минута на първото полувреме Цветан Витков отново показа класа, спасявайки опасен изстрел от фаул на Тодор Чаворски, който го изпробва от 16 метра.

Втората част започна с пробив на Валентин Николов и негов удар по диагонала, но топката мина покрай вратата на Александър Любенов.

В 57-та минута Фортуна отново покри гостите, след като при удар на Хамдиев техен бранител изчисти топка пред голлинията.

Последваха минути, в които играха бе много накъсана от нарушения в средата на терена.

В 64-та минута Хамдиев стреля слабо към вратата на Локо, а при ответната атака резервата Николай Цветков-Демона не успя да уцели вратата на Хебър от десетина метра.

Малко след това червен картон получи физиотерапевтът на Хебър, след като цялата скамейка на домакините скочи на групов протест заради отсъдена несъществуваща засада в полето на Локомотив.

В 75-та минута отново Николай Цветков стреля опасно, но стражът на Хебър бе на мястото си.

Хебър стигна до точката в 85-ата минута, когато Цветан Тонев спечели фаул близо до тъчлинията. При последвалото остро центриране в пеналта на гостите  Тодор Чаворски майсторски засече с глава топката в мрежата на Локомотив за 1:1.

Последните две възможности бяха за "железничарите". В 90-та минута Светослав Дичев не можа да улучи вратата на Хебър, а в последната минута на продължението Александър Любенов спаси с невероятен рефлекс удар от упор с глава на Диян Иванов.

Хебър: Любенов, Дичев, Ташолов, Тонев, Гочев(55-Маневски), Каракашев(68-Й. Тодоров), Илиев, Чаворски, Търтов, Хамдиев, Ж. Петков.

Локомотив: Витков, Ферари, М. Петков, Орачев, Иванов, Семерджиев(75-Стефанов), Николов(54-Цветков), Милошев, Матеус, Диков, Александров(90-Долапчиев)

Ж.К.: Георги Търтов(Хебър), Владимир Семерджиев, Владимир Николов, Матеус Роча, Светослав Диков, Калоян Стефанов(Локомотив)

Гл. съдия: Георги Кабаков(Пд), асистенти:  Георги Стамболджиев(Пд), Цветан Горанов(Пд)

4-ти рефер: Рюстем Карагарен(Асеновград)

Съдийски наблюдател: Тихомир Костовски(София)

Делегат на БФС: Кирил Панайотов

Стадион: "Георги Бенковски", 1500 зрители