Хебър и Литекс се занулиха(ВИДЕО)

Хебър и Литекс завършиха 0:0 в мач от 16-тия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Гостите играха с човек по-малко след 43-та минута, когато Стефан Неделчев бе изгонен за два поредни жълти картона. Въпреки численото си предимство до края на срещата домакините не успяха да стигнат до победен гол.

Хебър започна мача с ловчанлии добре и още в 1-та минута Йордан Тодоров стреля опасно към вратата на Литекс, но Нисторов улови насочената в долния му ляв ъгъл топка.

10 минути по-късно Октай Хамдиев стреля в аут от добра позиция.

В 29-та минута гостите пропиляха отличен шанс да поведат в резултата, след като Радослав Живков пропусна от отлична позиция.

При ответната контра на хебърци малко не остана на Октай Хамдиев да наруши нулевото равенство.

В 36-та минута Стефан Неделчев от Литекс стреля опасно, но в аут.

Две минути преди антракта той направи груб фаул срещу Ивайло Тодоров в централния кръг на терена и бе изгонен от съдията втори пореден жълт картон.

Макара и останали с човек по-малко ловчанлии пропуснаха да ликуват в 49-та минута. Тогава в рамките на няколко секунди двоен пропуск направиха Добри Бонев и Радослав Живков.

В 55-та минута гредата спаси Литекс след удар на Йордан Тодоров, а при добавката Красимир Илиев стреля силно, но стражът на гостите спаси.

Отново Данчо Тодоров бе близо до гола в 60-та минута, но стреля в аут. При следващата атака Живко Хаджиев подаде отлично към Краси Илиев, който от десетина метра изпрати топката извън вратата на противника.

Последната възможност в мача се откри пред Ивайло Лазаров. В 86-та минута той получи хитър пас от Иво Тодоров в пеналта на гостите, но шутът му по диагонала бе избит в корнер от Станислав Нисторов.

Хебър: Александър Любенов(к), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Мартин Вълчинов(66-Васил Божинов), Красимир Илиев, Георги Каракашев(30-Ивайло Лазаров), Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Октай Хамдиев(66-Александър Димитров), Живко Петков

Литекс: Станислав Нисторов, Мартин Сандов, Християн Петров, Галин Минков, Пламен Николов(к), Иван Иванов, Олег Димитров(90-Петър Петров), Стефан Неделчев, Иван Митрев(90-Борис Тютюков), Добромир Бонев, Радослав Живков(87-Петър Христов)

ЖК: Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Красимир Илиев, Георги Каракашев, Йордан Тодоров, Ивайло Лазаров(Хебър); Стефан Неделчев(Литекс)

ЧК: Стефан Неделчев(Литекс)

Гл. съдия: Станимир Тренчев(Сф), ас.: Кирил Чакъров(Санд), Юлиян Тодоров(Сф), 4-ти: Благой Манов(Бл)

Делегат: Валентин Лазаров(Пк)

Съд. наблюдател: Милко Николов(Сф)

Стадион: "Г. Бенковски", без зрители