102

Хебър е отново лидер след победа в Добрич

Хебър победи с 1:0 при гостуването си на Добруджа в Добрич и се завърна на лидерската позиция в класирането на Втора ПФЛ преди утрешната визита на Етър във Варна на местния Спартак. Победния гол за хебърци на стадион "Дружба" отбеляза Живко Петков, който бе точен още в 5-та минута на двубоя.  Нападателят се оказа най-съобразителен след едно разбъркване при изпълнение на корнер и се разписа в мрежата на домакините. Десет минути след това Добруджа остана с човек по-малко, след като главният съдия Димитър Буров показа два  жълти картона на Андриан Димитров.

Преди този момент хебърци пропуснаха две отлични ситуации да затвърдят преднината си. През втората част, с човек повече хебърци контролираха като цяло играта, но имаше и моменти, в които домакините на контраатака създаваха напрежение пред Петър Дебърлиев.

Най-чистото положение за добричлии се откри пред Стефан Митев в 83 мин., но от десетина метра той не успя да преодолее вратаря на Хебър.

Стартов състав на Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 24.Томислав Папазов, 18.Радослав Терзиев, 11.Цветелин Тонев(к), 98.Георги Търтов, 3.Александър Бастунов, 33.Георги Каракашев, 8.Евгени Игнатов, 39.Ивайло Михайлов, 12.Емануил Манев, 9.Живко Петков

(25.Ивайло Василев, 20.Жак Пехливанов, 14.Ивайло Тодоров, 26.Мартин Вълчинов, 34.Олег Димитров, 23.Стойчо Папазов) 99.Тодор Костадинов Чаворски

Гл. съдия: Димитър Буров(Сф)
Стадион: "Дружба", 200 зрители