Хайдук с геле у дома, Кристиан Димитров влиза на смяна

Кристиян Димитров игра едно полувреме за Хайдук в домакинското геле срещу Славен Белупо - 2:2 на "Полюд", което развали стопроцентовия актив на тима досега. Отборът от Сплит отстъпи лидерската позиция на Горица, който единствен е с три победи до момента.

В 37-ата минута Марио Вушкович спря топката с ръка в наказателното поле на Хайдук и реферът отсъди дузпа, реализирана от появилия се секунди по-рано в игра Иван Кръстанович. Младият Вушкович получи и жълт картон в края на полувремето, което принуди треньора Хари Вукас да реагира и да го смени с Димитров.

В 51-ата минута нападателят Димитриос Диамантакос вкара много хубав гол с шут от границата на наказателното поле за 1:1. В 65-ата минута Адам Гюркчо от домакините изскочи сам срещу вратаря Филипович, финтира го и насочи топката в опразнената врата.

В 71-ата минута Стипе Бачелич-Гъргич засече с глава центриране от корнер и донесе точката на гостите. Жайро от Хайдук бе изгонен в 85-ата минута.