61

Хари Кейн с гол №50 спаси Англия срещу Германия

Късен гол от дузпа на Хари Кейн спаси Англия от загуба при гостуването си на Германия. Двубоят на „Алианц Арена” завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха веднага след почивката с гол на Йонас Хофман, но Кейн изравни две минути преди края. Попадението на английския нападател бе под номер 50 за него с националната фланелка. Така той изпревари във вечната голмайсторска ранглиста на Англия легендата Боби Чарлтън и еднолично зае второто място. Кейн вече се намира на само три попадения от лидера Уейн Рууни.

Така Германия направи второ равенство от началото на борбата в Група 3 на Лига А в турнира. В първия си двубой възпитаниците на Ханзи Флик направиха равен 1:1 и с тима на Италия. За Англия пък това е първа точка, след като в първия си мач допусна изненадващо поражение от Унгария с 0:1.

Италия надви с 2:1 Унгария от група 3 на Дивизия А в Лигата на нациите на стадиона в Чезена. "Скуадра адзура" изигра един от най-добрите си мачове след триумфа си на Евро 2020, като спечели този двубой с попадения на Николо Барела (30') и Лоренцо Пелегрини (45'), а Джанлука Манчини (61') си отбеляза автогол в полза на гостите.