Голям ЦСКА удари Рома с 3:1, Лудогорец с провал и срещу ЛАСК

ЦСКА - София написа нова голяма европейска страница в историята си като победи с 3:1 Рома в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Бруно Акрапович завърши кампанията по превъзходен начин като тотално надигра италианския гранд. С две попадения се отличи Али Соу, а головият карък за червените преди това счупи Тиаго Родригес. 18-годишният Томазо Миланезе реализира за "вълците". Така армейците завършиха с 5 точки в групата. Тимът на Рома си бе осигурил първото място и печели групата с 13 точки.

Червените стартираха по-добре от своя именит съперник и натискът им даде резултат още в 5-ата имнута. Тогава Мазику центрира отляво, Санкаре опита да стреля, но не уцели добре топката, която се отклони в крака му и се върна назад към Тиаго, който опъна мрежата на Рома с топовен шут от границата на наказателното поле.

ЦСКА-София отстъпи инициативата след попаеднието, Рома заложи на дълги разигравания на топката, които обаче до 22-ата минута не носеха опасност пред Бусато. Нещата се промениха именно в тази минута, когато Майорал овладя добре в наказателното поле центриране отдясно и подаде към Миланезе, който с изстрел от 13-14 метра вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

18-годишният Миланезе ще помни този мач, тъй като за първи път започна като титуляр за Рома.

В 34-ата минута  червените пресираха дълбоко гостите. Бур и Диавара комбинираха лошо, подавайки топката на Жеферсон. Бразилецът от своя страна мигновено изведе Соу сам срещу вратаря и таранът вкара ефектно за 2:1.

Шест минути след почивката Майорал пропусна да изравни. Таранът се измъкна от червената отбрана, стигна до малкото наказателно поле и "копна" топката над Бусато, но след рикошет тя излезе в корнер.

ЦСКА отговори подобаващо в 55-ата минута. Тогава Соу пресече пас на Фацио към Бур и останал сам срещу вратаря реализира второто си попадение за 3:1.

Малко по-късно, в 60-ата минута, Соу бе близо до совя хеттрик, когато сантиметри не му достигнаха да засече по-добре топката след центриране на Мазику отляво.

След тази ситуация българският тим се прибра в собствената си половина и остави футболистите на Рома да играят с топката. Това не се отрази по никакъв начин на благоприятното развитие на мача, тъй като до неговия край италианците не успяха да създадат нито едно по-опасно положение и ЦСКА-София напълно заслужено записа престижен усепх над сериозен противник, напускайки евротурнирите с високо вдигната глава.

Лудогорец приключи една от най-безличните си кампании в европейските клубни турнири. Делиорманци приключиха с нула точки и шест загуби в Група “J” на Лига Европа. Тази вечер тимът от Разград записа пореден много слаб мач и загуби с 1:3 от ЛАСК (Линц) като домакин. Филип Визингер, Рене Ренер и Мад Мадсен бяха точни за австрийците. За българите Елвис Ману откри резултата.