Украинци изнесоха лекция на Ботев как се вкарват голове

Ботев бе попилян от украинския тим Олександрия с 4:0 в контролата помежду им в Турция. Денис Устименко вкара в 29-ата минута след разбъркване пред вратата на Георгиев. Протасов пропусна да удвои в 35-ата. Янко Георгиев парира удара му отблизо.

Александър Тонев бе близо до гола, но топката след  удара му срещна крака на украински бранител и излезе в корнер в 43-ата минута.

Шастал и Задерака вкараха за украинците в началото на второто полувреме.

Ботев инкасира трети гол след почивката след центрирания ол ляво на атаката. Бившият бранител на Стандарт Лиеж Валери Лушкевич от воле направи 0:4 в 81-ата минута.

БОТЕВ (Пд) - Олександрия (Украйна) 0:4

0:1 Денис Устименко 29, 0:2 Дмитро Шастал 51, 0:3 Максим Задерака 67, 0:4 Валери Лушкевич 81

БОТЕВ (ПД): 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 6. Костадин Ничев, 5. Кристиян Димитров, 25. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 18. Радослав Терзиев, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев,  7. Александър Тонев, 10. Антонио Вутов

Резерви:33. Георги Аргелашки, 29.Станислав Работов, 26. Атанас Симеонов, 23. Димитър Тонев, 11. Бисер Бонев, 77. Стефан Попов, 16. Петър Итов, 28. Филип Филипов

ОЛЕКСАНДРИЯ: Билик, Протасов, Мирошниченко, Устименко, Шендрик, Тешейра, Вантух, Милнюк, Мишенко, Гордиенко, Хрицюк

Ботев (Пловдив) - (Лагер в Алания 16 януари - 28 януари)
15.01. Ботев - Марица 6:0 ВИДЕО
18.01. Ботев - Олександрия (Украйна) 0:4