61

Футболна поезия на Реал - Ман Сити 3:3! Арсенал и Байерн стигнаха до 2:2

Реал и Манчестър Сити сътвориха истинска поезия във футбола в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Двубоят на Сантяго Бернабеу завърши 3:3 и остави изходът от слъсъка на титаните да се реши на Итихад.

Сити поведе още във втората минута с хитро изпълнение от фаул на Бернардо Силва. После испанският тим бързо обърна с автогол на Рубен Диаш (12') и попадение на Родриго (14').

Втората част донесе още три зрелищни гола - Фил Фоудън (66') и Йошко Гвардиол (71'), и на Федерико Валверде за "Реал".

Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига. Така всичко ще се реши в реванша на "Алианц Арена" другата сряда, 17-ти април. Срещата започна перфектно за "топчиите", които поведоха в 12-ата минута с гол Букайо Сака. Баварците успяха да направят пълен обрат още през първото полувреме с попадения на Серж Гнабри и Хари Кейн от дузпа. Леандро Тросар все пак изравни за Арсенал в 76-ата минута.