Франция ни отвя класически, контузихме Бензема и Мбапе

България загуби с 3:0 от Франция в контролна среща, играна на "Стад дьо Франс" в Париж. Нашите се държаха геройски до 75-ата минута, до когато резултатът бе само 1:0 след попадение на Антоан Гризман (29'), който с атрактивна задна ножица прати топката във вратата ни.

През втората част домакините продължиха да доминират и влезлият като резерва Оливие Жиру (83', 90') се разписа на два пъти и оформи крайния резултат. Трябва да се отбележи, че вратарят на "трикольорите" Даниел Наумов се представи отлично и предотврати по-тежко поражение.

В 79-ата минута дойде най-чистото положение за нашите момчета. Димитър Илиев пусна хитро подаване към съотборника си в Бирсент Карагарен, който от опасна близост до вратата стреля от малък ъгъл. Топката обаче мина покрай лявата греда.

Французите пратиха скъпо за победата - Бензема контузи болното си дясно коляно и напусна принудително, а Мбапе също бе заменен, след като му разбихме носа при единоборство.

България завърши серията си от проверки със Словакия (1:1), Русия (0:1) и Франция (0:3) без успех. Тимът е и без победа под ръководството на селекционера Ясен Петров. За французите пък това бе последна проверка преди участието им на Евро 2020.