61

Франция на финал след уникална драма и обрат от 0:2 срещу Белгия ВИДЕО

Франция се класира за финала на Купа на нациите след уникална драма и победа с 3:2 над Белгия. Петлите изоставаха с 0:2 на почивката, но успяха да сътворят паметен обрат през втората част, когато вкараха три безответни гола. Така те ще спорят за трофея срещу Испания на Стадио Джузепе Меаца в Милано.

Яник Ферейра-Караско откри резултата в 37-ата минута за символичните домакини. Ромелу Лукаку удвои актива на "червените дяволи" в 41-ата минута. Карим Бензема намали пасива на "петлите" в 62-ата. Седем по-късно Мбапе изравни резултата в Торино след дузпа. "Червените дяволи" отново излязоха напред в резултата чрез нападателя на Челси, но попадението бе отменено заради засада. Веднага след това Франция нацели напречната греда след изпълнение на фаул от Пол Погба. Драмата бе пълна и в добавеното време Тео Ернандес с великолепен изстрел реализира, правейки пълен обрат.

БЕЛГИЯ - ФРАНЦИЯ 2:3

1:0 Яник Ферейра-Караско (37)

2:0 Ромелу Лукаку (41)

2:1 Карим Бензема (62)

2:2 Килиан Мбапе (69-дузпа)

3:2 Тео Ернандес (89)

Стартови състави:

БЕЛГИЯ: 1. Тибо Куртоа – 2. Тоби Алдервайрелд, 3. Джейсън Денайер, 5. Ян Вертонген – 21. Тимъти Кастан, 6. Аксел Витсел, 8. Юри Тилеманс, 11 Яник Ферейра Караско – 7. Кевин де Бройне, 9. Ромелу Лукаку, 10. Еден Азар (к)

Селекционер: Роберто Мартинес

ФРАНЦИЯ: 1. Юго Лорис (к) – 5. Жул Кунде, 4. Рафаел Варан, 21. Люка Ернандес – 2. Бенжамен Павар, 6. Пол Погба, 14. Адриен Рабио, 22. Тео Ернандес – 7. Антоан Гризман – 19. Карим Бензема, 10. Килиан Мбапе