61

ФИФА и УЕФА погват Барса, може да се стигне до изхвърляне от Ла Лига

ФИФА и УЕФА може да се намесят в скандала с Барселона, след като стана ясно, че каталунците са платили 1,3 милиона евро на бившия вицепрезидент на техническия комитет на съдиите Хосе Мария Енрикес Негейра, докато той е заемал поста, твърди El País.

Според спортните правила на Ла Лига Барса се измъква по давност, но случаят се разследва и от местните прокурори за корупция. Ако се установи такава ФИФА може да се намеси „по своя инициатива“ и да накаже Барселона с отнемане на точки или дори изхвърляне в по-долна дивизия, твърди изданието.

УЕФА също има подобни правомощия. El País припомня, че евроцентралата е разследвала и преди случаи на уредени мачове във вътрешните първенства. Едно от най-суровите наказания е изваждането от евротурнирите за един сезон. Вестникът добавя, че досега всички случаи, които извършителят е обжалвал пред Спортния арбитражен съд, решението на УЕФА е било потвърждавано.

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 1 оценки
5/5 от 1 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Какво ще се случи с "Ботев" при Бруно Балтазар?