Фалстарт на Тотнъм с 0:1 срещу Евертън у дома ВИДЕО

Съперникът на Локомотив Пловдив в Лига Европа - Тотнъм, стартира със загуба 0:1 от Евертън у дома кампанията си в Премиършип. Лондончани гостуват на Лаута в четвъртък от 19 часа. Единственото попадение беше дело на Доминик Калвърт-Люин в 55-ата минута. Това е първа победа за "карамелите" срещу този съперник от декември 2012 година насам. Оттогава те бяха записали 8 поражения и 7 ремита в мачовете си с "шпорите".

По този начин също така беше сложен край на впечатляваща серия на мениджъра на домакините Жозе Моуриньо. До днес той нямаше загуба в първия кръг на английския елит, като в предишните 10 случая имаше 9 победи и 1 равенство. Никой друг в историята на Висшата лига няма подобна поредица. В останалите първенства, в които е водил отбори, португалецът също не беше допускал поражение в първия мач за сезона.