Екстаран на Канарите пори мрежите в Литва ВИДЕО

Бившият нападател на Ботев Наско Милев вкара деветия си гол в първенството на Литва, но отборът му Джиугас изпусна аванс от две попадения срещу Панавежис и мачът завърши 2:2.

Андрюс Липскис вкара за Джиугас в 5-ата минута. Гостите пропуснаха дузпа, а Милев се разписа за 2:0 в средата на втората част. Българинът открадна топката от вратаря Витор Голаш и с лекота я прати в мрежата.

Гостите не се отказаха и намалиха в 78-ата минута чрез Матеуш Биси, а в добавеното време измъкнаха точката с точен изстрел на Антонис Капнидис.

В класирането начело е Судува с 49 точки, пред Кауно Жалгирис с 45 и Жалгирис с 44. Джиугас е на 7-о място с 26 точки.