61

Дубълът на Ботев изплува с класика над Миньор

Дубълът на Ботев (Пловдив) победи един от кандидатите за efbet Лига Миньор (Перник) с 3:0. Треньорът на представителния тим на канарчетата  бе пратил във втория състав вратарят Ханкич, Филип Филипов, Станислав Работов и Джак Лейн, което се оказа решаващо за успеха. С най-голям принос обаче бе нападателят вкаралият два гола нападател Иван Василев.

Мачът започна отлично за домакините и още в 19-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, след като бившият им защитник  Георги Купенов събори Иван Василев в наказателното поле. Защитникът на гостите бе изгонен с директен червен картон. а Василев и бе безпогрешен от бялата точка и откри.

120 секунди по-късно вратарят Хидайет Ханкич отрази шут от дистанция, а в 29-ата минута удар на Джак Лейн бе спасен от вратаря. В 32-ата минута Иван Василев асистира на Лейн, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

Крайният резултат бе оформен в 74-ата минута, когато Димитър Балинов се разходи между няколко бранители, навлезе в наказателното поле и подаде към Иван Василев, който от непосредствена близост вкара втория си гол в мача.

Така в класирането Ботев II вече е на 13-а позиция с актив от 27 точки. Миньор пък пропусна да влезе отново в тройката, която дава право на директна промоция в елита и за момента е на четвърто място с 48 точки.

Ботев: Хидайет Ханкич, Филип Филипов, Станислав Работов, Мартин Христов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Точукву Нади, Благовест Данчев, Монир Ал Бадарин, Джак Лейн, Иван Василев