Драма в Коматево: Етър измъкна точка от Ботев в последната секунда

Ботев продължи черната серия без победа и след домакинския си мач срещу абсолютния аутсайдер в А група Етър. Изравнителен гол на Преслав Боруков в последните секунди на добавеното време лиши канарчетата от успех. Джонатан Перейра бе дал аванс на канарчетата в 18-ата минута и те вече се виждаха с трите точки, но нелепа колективна грешка в защита доведе късната драма в Коматево и вгорчи треньорския дебют на тандема Петър Пенчев - Георги Онов.

Двата отбора направиха и по една принудителна смяна в срещата, тъй като травми получиха Виктор Генев от домакините и Божидар Кацаров от гостите.

Като цяло обаче съставите си поделиха по едно полувреме и точките.

Първото бе за Ботев. Още във втората минута Филип Филипов проби по фланга и центрира към наказателното поле, където обаче вратарят на Етър излезе навреме и успя да изпревари Атанас Илиев.

Домакините нанесоха и първия точен удар в срещата, след като Славчо Шоколаров стреля от над 20 метра в петата минута, но право в ръцете на Христо Иванов.

След това Етър направи две добри атаки, но една от тях бе спряна заради засада, а при следващата финалното подаване на гостите не се получи.

Последваха два корнера, по един за всеки отбор, като малко след този за домакините те успяха да открият резултата. Това се случи в 18-ата минута, когато Тодор Неделев центрира и вратарят на Етър се размина с топката, която попадна у Джонатан Перейра, който отблизо я прати в опразнената мрежа и реализира първия си гол с екипа на Ботев – 1:0.

Попадението е едва второ в кариерата на 25-годишния бразилец след над 7740 игрови минути.

В 30-ата минута Неделев опита далечен удар, но не успя да изненада Христо Иванов и в крайна сметка почивката дойде при минимален аванс в полза на Ботев.

Малко след началото на второто полувреме домакините можеха да го удвоят, след като Тодор Неделев изведе отлично Димитър Тонев сам срещу вратаря, но навършилият преди дни 19 години футболист стреля покрай гредата.

След това Виктор Генев получи травма и трябваше да бъде заменен принудително, след което последваха две отлични спасявания на Георги Аргилашки.

Етър повиши оборотите в опит да изравни, но не успя да го стори, а впоследствие Ботев изравни играта и успя да задържи крехката си преднина до самия край на двубоя.

В последния миг обаче гостите нанесоха своя удар, тъй като Преслав Боруков бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара изравнителното попадение в 93-ата минута.

След него „канарчетата“ останаха непобедени у дома от Етър вече над 30 години, докато „виолетовите“ все още са на дъното на класирането с едва две спечелени точки, изоставайки с 6 от Ботев (Пловдив).

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 ГОООЛ! Преслав Боруков изравнява! След центриране от ляво Пламен Крачунов пусна топката към Боруков, който мушна топката под плонжа на Аргилашки и отне две точки от Ботев!

83 - След центриране от ъглов удар на Тодор Неделев Атанас Илиев се извини най-високо, но ударът му мина малко встрани от вратата на Христо Иванов.
63 - Атанас Илиев напредна до границата на наказателното поле, след което стреля, но топката попадна в обсега на Христо Иванов.
57 - Отново вратарят Аргилашки спаси изравняването. Даниел Пехливанов излезе сам срещу вратаря, но той парира удара му.
56 - Страхотен късмет за Ботев. След центриране от корнер топката попадна у непокрития в малкия пеналт Преслав Боруков, който обаче стреля във вратаря Аргилашки.
47 - След нова бърза контраатака Тодор Неделев намери с извеждащ пас нахлуващия сам срещу Христо Иванов Димитър Тонев, който обаче прибързано би встрани.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45 - Три минути добавено време на първата част.
44 - Жълт картон и за Педросо.
42 - Жълт картон за Еспиноза.
32 - При бърза контраатака Тодор Неделев намери с чудесен дълъг пас Филип Филипов, който обаче избърза с решението си и стреля в тялото на защитник.
18 - ГОООЛ! Джонатан Перейра откри за Ботев. Неделев центрира в пеналта, където вратарят Иванов и Ангелов си попречиха и Перейра на празна врата опъна мрежата.

5 - Славчо Шоколаров успя да отправи първи точен изстрел в очертанията на вратата на Етър, но вратарят Христо Иванов безпроблемно спаси.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Ботев (Пд): 33. Аргилашки, 2. Перейра, 25. Работов, 4. Генев, 28. Филипов, 6. Педросо, 88. Шоколаров, 13. Еспиноза, 23. Тонев, 8. Неделев, 9. Илиев

Етър: 1. Х. Иванов, 83. Ферейра, 44. Кацаров, 24. Купенов, 84. Илиев, 26. М. Иванов, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Добрев, 71. Пехливанов

СЪДИЯ: Николай Йорданов