61

Динамо (Загреб) удари Лудогорец с два гола за 3 минути ВИДЕО

Лудогорец загуби с 1:2 от Динамо Загреб първия мач от плейофа, водещ към групите на Шампионска лига. Хърватите вкараха два бързи гола в първия мач от третия квалификационен кръг. Още в 6-ата минута Дино Перич даде аванс на гостите, а в 9-ата Серджио Падт си отбеляза автогол, опитвайки се да пресече пас в наказателното поле.

Текпетей върна Лудогорец в играта в 22-ата минута, като през втората част "орлите" имаха още няколко шанса да се разпишат, като дори удариха греда в 69-ата минута, но така и не стигнаха до втори гол.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО ЗАГРЕБ 1:2

0:1 Дино Перич (6)

0:2 Серджио Падт (9-автогол)

1:2 Бърнард Текпетей (22)

Рефер: Джунейт Чакър (Турция)

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Стартови състави:

Лудогорец:  1. Серджио Падт (46' - 12. Симон Слуга), 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон , 3. Антон Недялков - к, 82. Иван Йорданов, 6. Якуб Пьотровски, 95. Каули Оливейра (46' -  64. Доминик Янков), 37. Бърнард Текпетей (73' - 11. Кирил Десподов ) , 19. Пиерос Сотириу (79' - 9. Игор Тиаго), 73. Рик Джонатан (79' - 90. Спас Делев)

Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник,

Треньор: Анте Шимунджа

Динамо Загреб: 40. Доминик Ливакович, 13. Стефан Ристовски, 6. Расмус Лауритсен, 55. Дино Перич, 14. Роберт Любичич, 10. Мартин Батурина (86' - 4. Бошко Шутало), 27. Йосип Мишич , 5. Ариан Адеми - к, 7. Лука Иванушец (46' - 77. Дарио Шпикич), 18. Йосип Дрмич (60' - 9. Бруно Петкович), 99. Мислав Оршич (71' - 70. Лука Менало)

Резерви: 1. Даниел Загорац, 33. Иван Невистич, 2. Садех Мохарами, 3. Даниел Штефул, 12. Петар Бочкай, 20. Антонио Марин, 24. Марко Толич, 66. Емир Дилавер,