Детето-чудо влезе от пейката и прободе Козлите, два пъти ВИДЕО

Борусия (Дортмунд) разби у дома Кьолн с 5:1 в първия мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига и излезе на трета позиция във временното класирането преди останалите срещи. Детето-чудо на футбола Ерлинг Холанд бе оставен на пейката, но се появи в игра след почивката и отново избухна, но този път само с два гола. 19-годишният норвежец направи феноменален дебют за вестфалци миналата седмица в Аугсбург (5:3), където също влезе от пейката и вкара хеттрик, а сега пак изригна и все пак се представи малко по-скромно в първия си мач пред феновете на „жълто-черните“. Холанд има вече 5 гола за 2 срещи с екипа на Дортмунд като резерва.

Рафаел Герейро (1) даде ранна преднина на домакините след асистенция на Джейдън Санчо, а Марко Ройс (29) удвои аванса им след подаване на Матс Хумелс.

През втората част Джейдън Санчо (48) направи разликата класическа след пас на Марко Ройс, а Марк Ут (64) намали за „козлите“. Секунди по-късно на мястото на Торган Азар се появи и Ерлинг Холанд (77, 87), който направи добавка за първия си гол, а втория реализира от изключително малък ъгъл, оформяйки крайния резултат.

След успеха си Борусия (Дортмунд) излезе на трета позиция с 36 точки. Кьолн остава 13-и с 20 точки преди останалите срещи от кръга.