Десподов прати ЦСКА-София в космоса, Лудогорец с пета Суперкупа

Кирил Десподов и Лудогорец попиляха за 4:0 ЦСКА-София във финала за Суперкупата на България. Бившият играч на Каляри даде три асистенции и участав дейно и при четвъртото попадение.  Така Лудогорец стана най-успешният тим в тази надпревара, измествайки от първото място ЦСКА. Разградчани имат пет трофея, докато червените са с четири купи.

Алекс Сантана откри головата фиеста на Орлите в 29-ата минута, а в 41-ата Доминик Янков удвои. След почивката играчите на българския шампион нанизаха нови две попадения чрез Пиерос Сотириу (49) и Мавис Чибота (84).

Преди това и Игор Пластун вкара с глава след центриране от корнер в 14-ата минута, но съдията за ВАР Волен Чинков извика главния рефер Ивайло Стоянов и попадението бе отменено.