64

Десетима от Локо Пд удържаха Берое за 0:0 на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) и Берое врърнаха 0:0 в последна среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе ръководен от Станимир Тренчев.

Равностойни първи десет минути на мача, като и двата отбора изглеждат добре наредени в защита.

В 18-ата минута Локомотив пропиля златна възможност да поведе в резултата след грешка на Серкан Юсеин. Халфът се подхлъзна в опита си да изнесе, което позволи на Пиер Зебли да отнеме и да излезе очи в очи с Иван Караджов. Опитният страж запази самообладание и отрази удара на халфа.

В 28-ата Ерик Сорга беше намерен в наказателното поле. Ударът му под ъгъл към далечния ъгъл обаче излезе в аут.

Минута преди почивката Йосип Томашевич бе изгонен! Централният бранител на Локомотив (Пловдив) влезе неразумно в играта на противников играч и първоначално си изкара жълт картон. Съдията обаче бе сигнализиран от арбитрите на ВАР и отиде да прегледа ситуацията, където промени решението си и отстрани Томашевич от игра. Лошата вест за всички на "Лаута" е, че хърватинът ще липсва и в дербито с Ботев на 19 март.

Попадение на Челич за Берое в 52-ата минута бе отменено от реферите заради игра с ръка. Реферът Тренчев свери мерника с ВАР и видя игра с ръка на играча на "зелените" преди гола.

60 секунди по-късно Тонислав Йорданов се възползва от грешка на Паскалев, пусна топката към стоящия на празна врата Пенчев, но младокът не успя да я засече.

Локомотив (Пловдив) - Берое 0:0

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 10. Джовани Бариани, 9. Ерик Сорга, 7. Бабакар Дион;

БЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Де Асис, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Тирбулет, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов;