64

Дежавю! Ботев на Валентич пак падна от Арда с 2:0 у дома

Ботев (Пловдив) загуби от Арда с 0:2 в мач от третия кръг на efbet Лига. Така "жълто-черните" се утаиха на дъното - без точка с голова разлика 2:6.

Светослав Ковачев пусна страхотен диагонален пас към Иван Тилев в 36-ата минута.  Етоо го настигна, но  играчът на гостите показа хладнокръвие и прати топката в мрежата, след сврка с ВАР, попадението бе зачетен - 0:1.

Гостите изпълниха пряк свободен удар в 54-аъа минута, получи се рикошет тялото на Мартенс и топката попадна в Ласана Н'Диайе, който от няколко метра непокрит простреля Аргилашки за 0:2.

Ботев - Арда 0:2

0:1 Иван Толев 36, 0:2 Ласана Н'Диайе 54

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (К), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето'о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич

АРДА: 36. Васил Симеоноев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К)