Дания на осминафинал след погром над Русия

Дания се класира за осминафиналите на Европейското първенство след изключителен мач и погром над Русия с 4:1 на стадион "Паркен" в последния си двубой от група „B“ на UEFA EURO 2020. Микел Дамсгорд откри в 38-ата след страхотен удар, а Юсуф Поулсен удвои в 59-ата минута след кошмарна грешка на руснаците. Артьом Дзюба върна надеждите за Сборная, след като бе точен от дузпа и намали разликата в 70-ата минута. Андреас Кристенсен обаче отбеляза нов чудесен гол за Дания в 79-ата, а Йоаким Мееле оформи крайния резултат в 82-ата минута.

В другия мач от Група В Белгия без много да се напряга удари Финландия с 2:0 и се утвърди на първото място. Червените дяволи откриха резултата  с автогол на Лукаш Храдецки в 74-ата минута. Ромелу Лукаку девет минути преди края на двубоя удвои.

Дания, Финландия и Русия завършиха с по три точки, но датчаните продължават към елиминациите заради по-добрата си голова разлика от „Суоми“ и „Сборная“. Финландия остана на трета позиция и ще изчака развръзката в другите групи. Играчите на Каспер Хюлманд ще играят с Уелс във втория ясен осминафинал на Евро 2020, след като по-рано Австрия остана втори в група С и ще играе с Италия в спор за място на 1/4-финалите. Белгия чака някой от най-добрите трети отбори в групи А, D, E или F.