Дамски футбол: Победа за Пълдин, тежки загуби за Локо и Енко

ЖФК Локомотив допусна поражение при домакинството си на Севлиево Лейдис. “Черно-белите” отстъпиха с 4:6 на гостите на изкуствения терен на “Лаута”.

През първата част паднаха цели шест попадения. ЖФК Локомотив поведе още в началните секунди за 1:0, а после “черно-белите” удвоиха на 2:0. Севлиево намали за 2:1, пловдивчанки си върнаха аванса от два гола, но гостите изравниха преди края на първото полувреме за 3:3.

През втората част “зелените” направиха 3:4, но Локомотив съумя да изравни за 4:4. Севлиево успя да стигне до нови попадения за 4:6, с което гостите взеха и трите точки от срещата.

Точни за ЖФК Локомотив бяха Цветана Манчева (2), Гергана Илийчева и Кристин Кръстева.
Пълдин продължава да е с пълен актив от точки след успех с 5:0 като гост на Светкавица (Градежница). Точни за селекцията на Ангел Славов бяха М. Шопова (8, 16), Г. Георгиева (14), Д-М Славчева (31) и К. Димитрова (55).

Другият пловдивски тим - Енко катастрофира с 11:0 срещу шампиона НСА в София.