Даксон носи точката на Локо срещу Левски

Отборът на Локомотив Пловдив  успя да вземе точка от закъсалия Левски.  Шампионите завършиха 2:2 като гости , въпреки че успяха да дръпнаха с два гола на Бардон и Йовов през първата част. Пловдивчани показаха по-добра игра през второто полувреме и заслужено стигнаха до равеството, след попадения на капитана Димитър Илиев и Даксон.

В 34-та минута капитанът на "сините"  в този двубой Седрик Бардон откри рузултата от дузпа, след като Йовов бе събориен от Акалски. Левски изглежда реши всичко в 44-ата минута, когато играч на "сините" хитро пропусна топката, тя попадна у Йовов, който останал на стрелкова позиция не сбърка - 2:0.

Интригата се върна на Лаута бързо. Центриране отляво на вратата на Левски в 51-ата минута намери връхлитащия в наказателното поле Димитър Илиев и капитанът с засече топката в мрежата на неубедителния отново Цветан Димитров за 1:2. Въпреки, че "сините" бяха по-активни в последните минути, до гол се стигна именно в тяхната врата. В последната минута на редовното време удар на Даксон от пряк свободен удар свари неподготвен слабия и в този мач страж на Левски Цветан Димитров и топката се оплете в мрежата за 2:2.